Inwestycja jest kolejnym projektem realizowanym przez GLP we współpracy z FB Antczak na terenie tego centrum. We wrześniu generalny wykonawca rozpoczął budowę obiektu o powierzchni 41 tys. mkw. Docelowo na obszarze 50 ha powstaną budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw., certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w liczne rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Zapotrzebowanie na światło sztuczne zmniejszy się dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików dachowych, a budynki zostaną dostosowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, gazu i wody dzięki inteligentnemu systemowi pomiarowemu (ang. smart metering).

Jedną z cech wrocławskiego projektu jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie budynków. W ich pobliżu pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki do pojazdów elektrycznych. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone energooszczędnymi lampami LED. Na terenie działki zostanie zachowany istniejący starodrzew, w tym ponad stuletni dąb.