Działka Frontier Park Wrocław jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, prowadzącej do oddalonej o 150 km na zachód granicy z Niemcami czy do oddalonych o 180 km w wschód Katowic. W połowie 2021 roku, przy udziale finansowym Frontier Estates została wybudowana część ulicy Błękitnej stanowiąca drogę gminną, okalająca Frontier Park Wrocław i pozwalająca na szybki dojazd od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

W budowie jest dwanaście modułów typu Small Business Units, o powierzchni już od 300 mkw. Frontier finalizuje dotyczące najmu rozmowy z kilkoma podmiotami.

Frontier Park Wrocław to propozycja dla małych i średnich firm, które szukają elastycznych powierzchni magazynowych. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w branżach, które wymagają magazynowania, miejsca dla ekspozycji swoich towarów i możliwości prowadzenia biura w tej samej lokalizacji. W modułach Frontier Park Wrocław przewidzieliśmy również możliwość prowadzenia lekkiej produkcji - podkreśla Daniel Oponowicz, dyrektor komercyjny we Frontier Estates Polska.

Zakończenie budowy i przekazanie lokali najemcom jest zaplanowane na koniec I kwartału 2022 roku.

Frontier Estates ma doświadczenie w realizacji 40 obiektów typu Small Business Units w Wielkiej Brytanii. Ma na koncie także 150 projektów w sektorze publicznym, handlowym, mieszkaniowym czy hotelarskim na terenie Europy.