Planowany termin oddania to użytku gotowej hali o powierzchni 2,5 tys. mkw to III kwartał przyszłego roku. Teran przeznaczony pod inwestycję obejmuje obszar 1,8 ha. Park będzie oferował inwestorom atrakcyjne hale produkcyjno-magazynowe do wynajęcia, ulgi podatkowe i wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu.

 

– Inwestorzy często pytają nas o gotowe hale, w których mogliby rozwijać swój biznes. Chcą w ten sposób zaoszczędzić czas potrzebny na budowę zakładu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom powołaliśmy spółkę, która wybuduje hale o powierzchni od 2,5 do 3 tys. m2 i udostępni je inwestorom. Ten model sprawdza się w innych strefach i jestem przekonany, że w Głogowie także zaowocuje nowymi miejscami pracy. Zależy nam przede wszystkim na przyciągnięciu do strefy rodzimego kapitału i wsparciu inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Nie bez powodu jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest New Construction Concept Spec Bau. Firma świadczy usługi z zakresu generalnego wykonawstwa oraz contract management w sektorach budownictwa prywatnego oraz publicznego i brała już udział w inwestycjach tego typu, budując hale modułowe m.in. dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.