Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP liczy ponad 28,6 tys. mkw., a nowa inwestycja GLP Warsaw V Logistics Centre – 23 400 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej. GLP rozpoczęło budowę w tym roku. Oba obiekty powstają zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Budynki oferują użytkującym je firmom możliwość składowania do wysokości 12 metrów, a także wpływające na komfort pracowników doświetlenie strefy przydokowej naturalnym światłem dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików w sufitach hal. Dachy budynków są przygotowane do montażu paneli fotowoltaicznych. Wśród proekologicznych rozwiązań są również stacje ładowania aut elektrycznych i wiaty parkingowe dla rowerów. W obu projektach położono duży nacisk na bioróżnorodność i zadbano o stworzenie terenów zielonych sprzyjających odpoczynkowi.

Rozpoczęcie realizacji nowych projektów w Poznaniu i okolicach Warszawy wynika z dużego zainteresowania klientów obiema lokalizacjami. W obu przypadkach mówimy o budynkach z bardzo dobrym dostępem do kluczowych szlaków drogowych, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie aglomeracji z kilkumilionową bazą odbiorców końcowych. W obu przypadkach postawiliśmy też na pełen pakiet rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, dzięki którym nasi klienci mogą nie tylko rozwijać swoją działalność, ale też notować długofalowe oszczędności związane z eksploatacją przestrzeni logistycznej – komentuje Jarosław Czechowicz, country manager GLP w Polsce.

Równolegle GLP kontynuuje budowy rozpoczęte rok temu, w tym m.in. w podwrocławskich Magnicach (41 tys. mkw. w dwóch pierwszych halach) oraz Gdańsku, gdzie w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego powstaje piąty budynek (39 tys. mkw., wynajęty w całości).