Najnowszy budynek w parku logistycznym GLP, zlokalizowanym w odległości 5 minut od Portu Lotniczego Poznań-Ławica i z bezpośrednim dostępem do autostrady A2, ma powierzchnię ponad 28 600 m2. Obiekt spełnia wymogi certyfikacji BREEAM.

Budynek ma wysokość składowania 12 metrów, a także zwiększony dostęp do naturalnego światła w strefie doków załadunkowych dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików. Dach budynku jest przystosowany do wykorzystania energii słonecznej, a wśród innych ekologicznych rozwiązań znajdują się stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiata rowerowa. Projekt obejmuje również tereny zielone i dedykowane toalety dla kierowców.

Obecnie głównym użytkownikiem budynku jest wiodący producent urządzeń medycznych, który ma jeszcze 17 000 m2 wolnej powierzchni dla potencjalnych najemców.

Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP, powiedział: "Bliskość Poznań Airport Logistics Centre do terminali pasażerskich i towarowych Poznań-Ławica, a także położenie zaledwie 20 minut od centrum miasta i 10 minut od autostrady A2, sprawiają, że jest to pierwszorzędna lokalizacja logistyczna w regionie. Po ukończeniu parku, z niecierpliwością czekamy na możliwość zaoferowania pozostałej powierzchni naszym klientom, którzy mogą skorzystać z jej wysokiej specyfikacji i najlepszych w swojej klasie cech zrównoważonego rozwoju."

Źródło:property-forum.eu