Po ukończeniu Warszawy V, GLP dysponuje obecnie ponad 160 000 m2 zaawansowanej powierzchni magazynowej i produkcyjnej w regionie Mazowsza. Wszystkie nowe centra logistyczne GLP mają wysokość składowania 12 m i są wyposażone w liczne rozwiązania oszczędzające energię, w tym inteligentne systemy pomiarowe i dachy przystosowane do wykorzystania energii słonecznej.

24 000 m2 powierzchni logistycznej i biurowej w GLP Warsaw V Logistics Centre zostało w całości wynajęte firmie No Limit, firmie z ponad 30-letnim doświadczeniem rozwijającej międzynarodowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej, magazynowania, dystrybucji i transportu.

Mariusz Rączka, Logistics Business Dyrektor jednostki w No Limit, skomentował: "Inwestycja ta jest odpowiedzią na nowe projekty i rosnący popyt w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ze strony naszych klientów z branży logistyki kontraktowej. Specyfikacja techniczna i doskonała lokalizacja magazynu są zgodne ze strategią No Limit i wzmacniają naszą pozycję w centralnej Polsce. Operacje oparte na najnowocześniejszych technologiach automatyki magazynowej pozwolą nam rozszerzyć zakres usług i zwiększyć efektywność procesów. To bardzo ważny krok dla naszej organizacji."

Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager w GLP, skomentowała: "Okolice Warszawy są dla nas naturalnym miejscem do rozwoju w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów, dla których zaawansowane technologicznie budynki logistyczne zlokalizowane w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych kraju stanowią przewagę konkurencyjną. Obecnie koncentrujemy się na rozpoczęciu prac nad obiektem magazynowo-produkcyjnym o powierzchni 39 000 m2 w Starym Koniku, obok węzła autostrady A2, aby zaspokoić rosnący popyt w kraju."

Generalnym wykonawcą GLP Warsaw V Logistics Centre była firma CFE, a klienta reprezentowała firma Space4Logistics.

Źródło: property-forum.eu