Magazyn będzie miał powierzchnię 56 000 mkw. i zostanie ukończony w drugim kwartale 2024 roku. Projekt będzie jedną z największych inwestycji logistycznych w województwie małopolskim i zapewni nowe miejsca pracy w regionie oraz racjonalne wykorzystanie terenów poprzemysłowych.

GLP Kraków III Logistics Centre powstaje na blisko 12,4 hektarach w bezpośrednim sąsiedztwie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej i licznych zakładów produkcyjnych. Budynek został zaprojektowany z myślą o obsłudze międzynarodowej logistyki i branży e-commerce. Oprócz nowoczesnej powierzchni magazynowej, pracownicy MCG EastBridge będą mogli korzystać z biura o powierzchni ponad 1 200 mkw.

Mirosław Maszoński, CEO Maszoński Logistic wyjaśnia: "Zdecydowaliśmy się na Kraków, ponieważ rynek ten ma ogromny potencjał logistyczny ze względu na dostęp do autostrady A4, która jest częścią III Transeuropejskiego Korytarza Transportowego. Trasa biegnie od portu Calais we Francji do wschodniego krańca Kazachstanu, będącego ostatnio jednym z najważniejszych miejsc tranzytowych w Europie. Możliwość prowadzenia operacji logistycznych z Krakowa jest więc szczególnie istotna zarówno w kontekście rozwoju naszej firmy, jak i planowanych działań w krajach ościennych."

Lokalizacja GLP Kraków III Logistics Centre zapewnia dostęp do autostrady A4 i drogi krajowej nr 75. Dogodne są również połączenia kolejowe ze względu na bliskość stacji kolejowej w Podłężu, skąd w 25 minut można dojechać do centrum Krakowa.

GLP Kraków III Logistics Centre powstaje zgodnie z kryteriami certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good" i w wysokim standardzie, który wyróżnia wszystkie nowo powstające obiekty GLP. Budynek będzie oferował możliwość składowania towarów do wysokości 12 metrów w świetle oraz posadzkę o nośności 7,5 tony na mkw. Na dachu będzie można zainstalować fotowoltaiczny system zasilania energią słoneczną. W budynku znajdą się również zielone tereny zielone, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz przestrzeń rekreacyjna dla pracowników i kierowców.         

Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager, GLP Poland, komentuje: "Nasz projekt, opracowany dla MCG EastBridge, ma ogromną wartość dla lokalnej gospodarki. Przyczyni się do zmiany opuszczonego obszaru niedokończonej inwestycji w nowoczesne, zrównoważone centrum logistyczne. W GLP Kraków III zastosujemy rozwiązania, które są energooszczędne, efektywne i wspierają codzienną pracę naszego klienta. Jestem przekonany, że zespół MCG EastBridge znajdzie tu najlepsze warunki do rozwoju".

W procesie najmu doradzała firma Axi Immo. Generalnym wykonawcą GLP Kraków III Logistics Centre jest Grupa Antczak.

źródło:property-forum.eu