GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się przy drodze ekspresowej S8, zapewniając szybki dostęp do Wrocławia, autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. Dzięki ponad 120 autobusom i pociągom kursującym codziennie, najemcy budynku będą mogli korzystać z dogodnego połączenia komunikacją miejską z centrum Wrocławia i innymi obszarami podmiejskimi, w tym ze Świdnicą i Wałbrzychem.

Nowy magazyn będzie wyposażony w szereg rozwiązań mających na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, w tym ulepszoną izolację termiczną, inteligentne pomiary do monitorowania energii w czasie rzeczywistym oraz energooszczędne oświetlenie LED. Budynek będzie miał nośność posadzki do 10 ton na mkw., co pozwoli na szereg zastosowań, w tym bezpieczne wysokie składowanie, instalację linii produkcyjnych lub automatyzację magazynu. Najemcy skorzystają również z dostępu do ulepszonego zasilania, a konstrukcja dachu będzie miała zwiększoną powierzchnię przeszklenia wynoszącą około 12,5%, aby zapewnić więcej naturalnego światła i być przygotowana do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Michał Szczepaniak, Business Development Manager w GLP, skomentował: "Sukces naszych wcześniej ukończonych magazynów w GLP Wrocław V podkreśla przydatność tej lokalizacji zarówno z biznesowego, jak i pracowniczego punktu widzenia. Wraz z naszym ostatnim budynkiem w ramach projektu podnosimy poprzeczkę w zakresie doskonałości technicznej, aby dostarczyć jeden z obiektów logistycznych o najwyższej specyfikacji w Polsce. Oczekuje się, że lokalizacja i jakość wykonania wzbudzą zainteresowanie szerokiego grona potencjalnych najemców z sektora logistycznego i produkcyjnego".

W nowym budynku znajdzie się również przestrzeń biurowa klasy A, różne strefy relaksu z altanami, ławkami i zielenią, przestronny parking oraz udogodnienia dla kierowców samochodów ciężarowych.

Generalnym wykonawcą ostatniej fazy GLP Wrocław V Logistics Centre jest firma Bremer. Budowa ma zakończyć się na początku 2025 roku.

źródło:property-forum.eu