Do grona najemców Waimea Logistic Park Bydgoszcz dołączyła firma BKT Elektronik. Bydgoski producent i dostawca kompleksowych rozwiązań na rzecz branży teleinformatycznej w hali SBU zajmie powierzchnię 1 850 m. kw. Oddana do użytkowania w ubiegłym roku hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 m. kw. powstała w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Magazyny oraz biura dedykowane były dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Do dyspozycji najemców były minimalne moduły magazynowe od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce oraz BKT Elektornik.

 

Waimea Logistic Park Bydgoszcz to nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego. –  Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy dokładnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy dynamiczny rozwój małych przedsiębiorstw, które w początkowej fazie funkcjonowania potrzebują mniejszych biur z dostępem do małych powierzchni magazynowych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku powstaje Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Budowane przez spółkę Waimea Holding S.A. powierzchnie magazynowe i przemysłowe zapewniają firmom doskonały rozwój, podnoszą jakość i kulturę pracy. Niewielkie i dopasowane do potrzeb najemców magazyny w hali SBU cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i 100 procent powierzchni zostało przez nas wynajęte. W ramach tego projektu planujemy wybudowanie kolejnej hali SBU. W połowie roku rozpoczynamy budowę II i III etapu inwestycji – podkreśla Arkadiusz Chlebowicz, Dyrektor Zarządzający Waimea Holding S.A.

 

Przygotowywana jest zgodnie z projektem Waimea Logistic Park Bydgoszcz budowa II i III etapu, na które zostały złożone wnioski o pozwolenie na budowę. Jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy zajmie  powierzchnię zabudowy 92 749 m. kw. Docelowo powstanie łącznie 6 hal dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.  Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona)  teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Inwestycja zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającym się mieście, które wykazuję coraz większą aktywność gospodarczą, dzięki obecności zagranicznych i krajowych inwestorów, licznych inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury drogowej. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych.

 

Generalny wykonawcą Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest firma Trasko–Inwest.

 

Inwestor

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

 

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2018 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych, w tym Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów.