"W ciągu ostatnich pięciu lat nasza współpraca z ID Logistics była niezwykle aktywna. Dostarczyliśmy operatorowi łącznie ponad 200 000 m kw. powierzchni, w tym w Zgorzelcu, Krzyżowicach, Woli Rakowej i okolicach Warszawy. Nasze dotychczasowe doskonałe relacje oraz fakt, że od razu dysponowaliśmy odpowiednim budynkiem, stały się podstawą naszej najnowszej wspólnej inwestycji w Tarnowie Podgórnym" - komentuje Katarzyna Kujawiak, Dyrektor ds.

Operator logistyczny podjął decyzję o wynajęciu całości Panattoni Park Poznań West Gate II o powierzchni 47 000 m kw., w tym prawie 2 000 m kw. powierzchni biurowej. Firma obsługuje rynek e-commerce w Polsce oraz w całej Europie dla międzynarodowego dystrybutora odzieży. Docelowo w centrum zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób.

Deweloper przygotowuje m.in. strefę kompletacji zamówień. Centrum dystrybucyjne ma być również wyposażone w specjalistyczny sprzęt do prasowania odzieży parą oraz system układania ubrań na wieszakach. Ponadto, Panattoni wprowadził szereg rozwiązań poprawiających komfort pracy. Deweloper umieści dodatkowe listwy oświetleniowe w suficie, nad strefami doków i ścian bocznych, a także zainstaluje szklane bramy. Rozwiązania poprawiające samopoczucie zostały uzupełnione o szereg energooszczędnych i wodooszczędnych technologii, a centrum ma przejść certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent.

Przewiduje się, że europejski rynek e-commerce może wzrosnąć z 590 miliardów dolarów pod koniec 2023 roku do 890 miliardów dolarów w ciągu pięciu lat. Ten ogromny potencjalny wzrost jest w dużej mierze zasługą branży modowej, której produkty według raportu Omni-Commerce 2023 są najchętniej kupowane online.  "Rozwój mody internetowej oznacza również ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne centra logistyczne i dystrybucyjne do obsługi sprzedaży online. Realizując już ponad 4 mln m kw. dla sektora e-commerce udowodniliśmy, że jesteśmy zaufanym partnerem dla największych graczy na rynku" - podsumowuje Katarzyna Kujawiak z Panattoni.

Inwestycja wynajęta w całości przez ID Logistics nie jest pierwszą realizacją dewelopera w Tarnowie Podgórnym. Panattoni Park Poznań West Gate I o powierzchni 61 000 m kw. jest już niemal w pełni skomercjalizowany, w tym prawie 40 000 m kw. wynajęła firma z branży logistycznej.

źródło:property-forum.eu