- Z przyjemnością możemy poinformować, że po sfinalizowaniu dwóch akwizycji w ostatnim roku, nabyliśmy kolejną nieruchomość – budynek biurowy Alchemia II, który charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją, wysokim standardem oferowanej powierzchni i renomowanymi najemcami. Zgodnie z naszą strategią intensyfikujemy działania na polu akwizycji i wzbogacamy portfel naszych nieruchomości o nowoczesną powierzchnię klasy A - skomentował Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalizacji procesu sprzedaży II etapu Alchemii Polskiemu Holdingowi Nieruchomości. Inwestor poszukiwał najlepszej nieruchomości w regionie, zarówno w wymiarze budowlanym, jak i komercyjnym, a Torus był w stanie taki produkt dostarczyć. To efekt kilku lat wytężonej pracy całego zespołu. Transakcja jest dowodem rosnącego znaczenia rynków regionalnym w polskiej branży nieruchomości komercyjnych, a Trójmiasto szczególnie atrakcyjnym miejscem do inwestowania – powiedział Sławomir Gajewski, prezes zarządu Torus.
Wśród głównych najemców obiektu znajdują się m.in. bank inwestycyjny State Street, Wipro IT Services oraz Alexander Mann Solutions.

Druga faza kompleksu biurowego Alchemia, oddana do użytku w październiku 2015 r., to ponad 25 tys. mkw. powierzchni najmu brutto. Składa się z dwóch wież: sześcio- i ośmiopiętrowej, połączonych wspólną czterokondygnacyjną podstawą, ale posiadających oddzielne recepcje.