Mając to wszystko na uwadze, wielu wynajmujących i zarządzających aktywami zastanawia się obecnie, jaki powinien być ich produkt i oferta, aby pozostać konkurencyjnym i jak powinien odzwierciedlać wszystkie najnowsze trendy (myśl o cyfryzacji, pracy zdalnej, ESG, oczekiwaniach dotyczących dobrego samopoczucia, danych). Przy wszystkich celach, które powinny zostać uwzględnione, właścicielom może być trudno znaleźć właściwą drogę dla ich wyjątkowego przypadku biznesowego.

Jeśli chodzi o wdrażanie technologii, w rozmowach, które prowadzę, powtarza się jedno pytanie: czym zajmują się wynajmujący i jakie tematy powinien poruszać każdy najemca.

Jak napisałem w moim poprzednim artykule, wkraczając w tę nową erę, uważam, że każdy budynek powinien mieć warstwę cyfrową, aby umożliwić lepsze życie w budynkach. Aby to umożliwić, nieruchomości muszą działać w systemie operacyjnym, aby zapewnić mieszkańcom podwyższony komfort.

Ale każdy system operacyjny to złożona rzecz i wiele przypadków użycia do rozważenia. A więc mówiąc o budynku komercyjnym, co to oznacza? Od czego zacząć jako wynajmujący lub zarządzający aktywami?

Z naszej perspektywy platforma doświadczeń najemców wyróżnia się dwoma pionami:

Połączony budynek i portfolio - aby ustawić infrastrukturę dla przyszłych integracji, usprawnić komunikację, umożliwić mobilny system dostępu, zarządzanie gośćmi, płatności, raportowanie problemów, udogodnienia i usługi na żądanie, monitorowanie zużycia energii i wreszcie pracę z analizami w celu zrozumienia potrzeb i preferencji klientów. W sumie przedstawia to serce budynku.

Empowering najemcom - każdy najemca powinien mieć możliwość ustawienia swojego prywatnego środowiska cyfrowego, w którym będzie mógł obsługiwać swoje miejsce pracy w nowy sposób pracy (agile, hybrid, hub & spoke ...) z funkcjami wspierającymi rezerwację hot desk na żądanie, sale konferencyjne, monitorowanie obłożenia, dane o jakości powietrza i wiele więcej

Sukces właściciela zależy w dużej mierze od sukcesu najemców. Sukces firmy najemcy w dużej mierze zależy od sukcesu zespołów i osób, ich szczęścia, produktywności, a co za tym idzie, lojalności.

Dlatego najemcy sportowi powinni być jednym z głównych priorytetów wynajmującego. Podsumowując, właściciel progresywny powinien wprowadzić obie warstwy. To strategiczne podejście stawia właścicieli na czele tych zmian dzięki odpowiedniej infrastrukturze technologicznej, która przyciąga, zatrzymuje i w pełni wzmacnia najemców.

Co więcej, daje pełną przewagę w utrzymaniu konkurencyjności na rynku, który w dużym stopniu zmienia się w elastyczne operacje kosmiczne. Wreszcie, właściciele budynków przygotowują się na przyszłość z technologią i skutecznie integrują zarówno fizyczne, jak i cyfrowe aspekty życia w budynkach. Z odpowiednim systemem operacyjnym Twój budynek nie jest już elementem sprzętu, który wymaga nakładów inwestycyjnych na każdą aktualizację, ale raczej samochodem Tesli, który jest aktualizowany, aby nadążyć za ciągle zmieniającym się światem.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi naszego zespołu, wkładowi naszych klientów i partnerów planujemy znaczącą aktualizację platformy Spaceflow, która ma zostać wydana w połowie 2021 roku. Naszym celem w tej aktualizacji jest wyposażenie właścicieli na całym świecie w najlepszą gotową technologię, która umożliwi łatwiejsze wdrożenie obu tych branż. Czego się spodziewać? Nasza platforma zyska nowy wygląd, będzie w pełni zintegrowana i dostosowywalna. Wszystkie moduły są obecnie ulepszane w oparciu o odkrycia produktów z mieszkańcami i długoterminową współpracę z niektórymi z największych światowych właścicieli nieruchomości. Bądźcie czujni!