LCube rozpoczął działalność operacyjną w połowie poprzedniego roku i dysponuje czterema potwierdzonymi lokalizacjami, z których budowa pierwszej - Logistic Park Rzeszów, przy międzynarodowym lotnisku Rzeszów Jasionka, już się rozpoczęła. Docelowo park ma liczyć 24,4 tys. mkw. powierzchni klasy A, a komercjalizację I etapu, liczącego 5,7 tys. mkw., zakończono przed odbiorem inwestycji, która nastąpiła na przełomie 2021 i 2022 roku.

Kolejną inwestycją, realizowaną przez dewelopera, jest LCube Logistic Park Szczecin Goleniów, który częściowo został już skomercjalizowany i na przełomie marca i kwietnia mają się tam rozpocząć prace budowlane. Projekt zakłada wybudowanie 12 tys. mkw. powierzchni magazynowej wraz z zapleczem biurowym. Największym jak dotąd obiektem w portfolio firmy jest z kolei LCube Logistic Park Wrocław Dobrzykowice, który liczy blisko 60 tys. mkw. Obecnie deweloper oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę.

LCube ma już potwierdzoną lokalizację, dotyczącą możliwej inwestycji w Strzelcach Opolskich i pracuje nad pozyskaniem kolejnej działki – tym razem w zachodniej części Poznania, która liczy około 60 hektarów. Jednocześnie firma stawia na zróżnicowane portfolio. Choć szczególne zainteresowanie spółka wykazuje gruntami w okolicach Warszawy, na Górnym Śląsku i w Polsce Zachodniej.

Obecnie skupiamy się na najbardziej rozwiniętych rynkach, szczególnie na zachodzie Polski, co jest związane z trendem przenoszenia się z Niemiec najemców właśnie do tego regionu. W przyszłości chcemy jednak być także obecni na ścianie wschodniej. Śledzimy postępy budowy trasy Via Carpatia, ale również sytuację międzynarodową. Od tych czynników będzie zależała ostateczna decyzja dotycząca zaangażowania się w tamtym regionie – podsumowuje Adrian Biesaga, członek zarządu, head of Development w LCube

Wszystkie obiekty wybudowane przez LCube będą certyfikowane w systemie BREEAM.