ESA logistika to międzynarodowy operator logistyczny, działający w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W wynajętej w Strykowie przestrzeni ESA logistika oferuje innowacyjne rozwiązania dla branży fotowoltacznej i OZE.

Decydując kilka lat temu o wyborze Segro Logistics Park w Strykowie kierowaliśmy się jego doskonałym położeniem, w sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych oraz elastycznym podejściem Segro w zakresie możliwego rozwoju. Pozwoliło nam to na zwiększenie efektywności operacyjnej oraz na realizację zadań spójnych z naszą polityka zrównoważonego rozwoju. Z uwagi na dynamiczny rozwój, zdecydowaliśmy się na dodatkową powierzchnię w budynku – komentuje Marcin Stańczak, warehouse product business manager w ESA logistika.

Segro Logistics Park Stryków znajduje się w centrum Polski, 8 km od Łodzi. Leży bezpośrednio przy autostradzie A2 oraz 3 km od węzła łączącego autostradę A2 z A1, co pozwala na obsługę zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku. Obiekty w parku posiadają ekologiczną certyfikację BREEAM.

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych poprawia nie tylko działalność operacyjną, ale także sprawia, że firmy z branży logistycznej ograniczają swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. To podejście jest bardzo bliskie Segro, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z ESA logistika – podkreśla Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro.

Segro Logistics Park Stryków to największy park magazynowy Segro w Europie Środkowej. Jego obecna powierzchnia liczy 230 tys. mkw. i może zostać rozbudowana aż do 400 tys. mkw.