W 2017 roku MSN zainaugurowało działalność Muzeum nad Wisłą, czyli przestrzeni wystawienniczej przy Bulwarach Wiślanych. W 2019 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Muzeum na placu Defilad. Budynek zaprojektowany przez nowojorskiego architekta, Thomasa Phifera, ma być udostępniony zwiedzającym w 2023 roku.

- W ciągu 16 lat swojej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zebrało ponad 1000 dzieł. W związku z tym bardzo istotne było dla nas dopasowanie optymalnego zaplecza magazynowego, które pozwoli zabezpieczyć zarówno odpowiednie warunki przechowywania, jak i opiekę konserwatorską nad wszystkimi posiadanymi zbiorami. Te aspekty mają kluczowe znaczenie nie tylko dla gromadzenia i powiększania kolekcji dzieł sztuki, ale też rozszerzania dostępności do nich. Niewątpliwym atutem jest również wysoka jakość powierzchni oraz doskonała lokalizacja centrum magazynowego - mówi Hubert Kowalski, Kierownik Działu Operacyjnego w  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Magazyny z obszaru logistyki miejskiej oferują ciekawe możliwości również mniej typowym najemcom tego typu przestrzeni.

- Transakcja najmu zawarta przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie stanowi świetny przykład na to, że również instytucje kultury potrzebują profesjonalnego zaplecza magazynowego w odpowiednim standardzie. Takie oczekiwania spełnia inwestycja Hillwood Warszawa Targówek, która stanowi nie tylko nowoczesne centrum dystrybucji, ale również miejskie zaplecze dla lokalnych instytucji i firm. To między innymi możliwość dostosowania części magazynu na potrzeby działalności konserwatorskiej oraz atrakcyjna lokalizacja nowego parku, przyczyniły się do wyboru przez MSN miejskiego magazynu firmy Hillwood na Targówku - zaznacza Piotr Chabracki, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Hillwood Warszawa Targówek to nowoczesny park magazynowy, obejmujący dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 49 tys. mkw.
 
- Zaszczytem, a jednocześnie wielką przyjemnością jest dla nas możliwość współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Już od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zainteresowanie nowoczesną powierzchnią magazynową ze strony organizacji funkcjonujących w bardzo różnych dziedzinach – między innymi właśnie ze strony instytucji kultury, jak teatry czy muzea. Nowoczesne magazyny klasy A stale ewoluują, tak pod względem standardu budynków, jak również ich wyposażenia - mówi Katarzyna Żbikowska, Business Development Director w Hillwood Polska. - Ważnym argumentem przy wyborze naszego obiektu jest miejska lokalizacja z dogodną komunikacją z centrum Warszawy. Pozwoli to także, MSN na szybki transport dzieł sztuki do nowo powstającej siedziby w centrum Warszawy - dodaje.

Bezpieczeństwo na terenie nowoczesnego kompleksu magazynowego zapewnia całodobowa ochrona i monitoring kamer. Hillwood Warszawa Targówek oferuje wysoki standard magazynów (klasa A) i nowoczesną powierzchnie budynków, obejmującą m.in.: ogrzewane powierzchnie magazynowe, oświetlone światłem dziennym przez świetliki dachowe i wyposażone w oświetlenie LED, a także części wspólne, w tym liczne miejsca parkingowe. Na terenie nieruchomości znajdują się również place manewrowe.

 

Property News