Prologis Park Warsaw II jest nowoczesnym centrum dystrybucyjnym oferującym 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz pomieszczenia biurowe. Ogromną zaletą kompleksu stanowi jego dogodna lokalizacja na warszawskiej Pradze, w pobliżu centrum miasta. Budynki znajdują się w odległości około kilometra od drogi S8 (Gdańsk-Kraków), 10 km od autostrady A2 i drogi łączącej Poznań z Białą Podlaską oraz 12 km od lotniska Chopina.

— W dobie dynamicznego rozwoju handlu internetowego i transportu drobnicowego, znaczenia nabierają magazyny miejskie, które pozwalają zwiększyć efektywność i skrócić do minimum czas dostaw do klienta. Prologis Park Warsaw II dzięki atrakcyjnej lokalizacji w centralnej części prawobrzeżnej Warszawy znakomicie odpowiada na te potrzeby — mówi Grzegorz Paluch, Associate Director w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.

LOXX Sp. z o.o. to firma działająca w branży transportowej i logistycznej w skali krajowej i międzynarodowej, obecna na polskim rynku od 28 lat. Ma oddziały w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Spółka jest częścią Grupy LOXX z siedzibą w Niemczech.

— Przywiązujemy ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju naszej firmy, aby sprostać coraz większym wymaganiom klientów. Poszerzenie powierzchni magazynowej o kolejne 3000 mkw. przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi stwarza nam doskonałe warunki do realizowania nowych projektów logistycznych także dla branży spożywczej, dla której wdrożyliśmy procedury HACCP oraz weterynaryjne z pozwoleniem na składowanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Nowa powierzchnia magazynowa umożliwia nam sprawną obsługę rosnących wolumenów w drobnicy krajowej i międzynarodowej oraz konsolidowanie ładunków drobnicowych dla naszych zagranicznych partnerów — mówi Iwona Betlejewska, Prezes Zarządu LOXX Sp. z o.o.

 

Źródło: Colliers