Martex, firma założona w 1992 roku, jest jedynym w Polsce podmiotem zajmującym się dystrybucją części do samochodów ciężarowych oraz udziałowcem międzynarodowej grupy zakupowej TEMOT INTERNATIONAL (globalna sieć Dystrybutorów Części Zamiennych działająca na rynku Automotive Aftermarket). Martex, z siedzibą na Górnym Śląsku, posiada 42 oddziały handlowe na terenie całej Polski. Przenosząc się do Będzina, Martex będzie miał możliwość skonsolidowania swojej działalności logistycznej w jednym centralnym magazynie, co umożliwi szybszą reakcję na zamówienia klientów.

Andrzej Parzoch, wiceprezes Martex, powiedział:

- Szukaliśmy idealnej lokalizacji i znaleźliśmy ją w Logicor Będzin – samodzielną nieruchomość otoczoną dużą działką, z ogromnym potencjałem związanym z powierzchnią parkingową i magazynową. I co najważniejsze – blisko naszej dzisiejszej lokalizacji, co oznacza, że możemy zatrzymać obecnych pracowników.

Piotr Brycki, Senior Asset Manager w Logicor, powiedział:

- Blisko współpracujemy z naszymi klientami, a nasze aktywa dostosowujemy do ich wymagań. Specjalnie dla firmy Martex unowocześniliśmy instalacje tryskaczowe, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Zmodernizowaliśmy także przestrzeń biurową i wprowadziliśmy nowoczesne systemy przeciwpożarowe.

Logicor Będzin znajduje się na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, 13 km od Katowic, przy granicy z Sosnowcem. Park posiada doskonałe połączenie z trasą ekspresową S86 (Katowice-Sosnowiec), która łączy się z

autostradą A4 / trasą europejską E40 (Wrocław-Katowice-Kraków). Oddalony jest o 30 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice.