Mastermedia dystrybuuje produkty spożywcze do wielu krajów, w tym do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji i Australii, dostarczając towary od polskich i europejskich producentów na rynki całego świata. Mastermedia jest również właścicielem sieci franczyzowej Food Plus.

Food Plus został założony w 2006 r., a od 2023 r. zatrudnia ponad 800 specjalistów, a jego roczny obrót w 2022 r. wyniósł 1 mld zł. Mastermedia oferuje pełną gamę produktów spożywczych, w tym mięsa, nabiał, owoce i warzywa, zdrową żywność, dania gotowe, dodatki, soki i napoje, słodycze, produkty dla dzieci, a także kosmetyki i chemię gospodarczą.  

GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje ponad 81 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej w centralnej Wielkopolsce. Zlokalizowane jest w pobliżu węzła drogi ekspresowej S11, 8 minut od autostrady A2, 20 minut od centrum Poznania. Najnowszy budynek w parku zapewnia dodatkowe 7 000 m2 powierzchni magazynowej o wysokości składowania 12 m. Podobnie jak wszystkie inwestycje GLP, GLP Poznań Airport Logistics Centre jest zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami ESG, z oceną BREEAM Very Good i zawiera szereg najlepszych w swojej klasie funkcji zrównoważonego rozwoju.

Krzysztof Piech, Head of Logistics w Mastermedia Cioczek i Wójciak Sp. J., zauważył: "Rozbudowa naszego magazynu w Wysogotowie jest jednym z wielu kroków, które podejmujemy w ramach globalnego rozwoju Mastermedia. Nasze partnerstwo z GLP pozwala nam efektywnie zarządzać rosnącym wolumenem operacji logistycznych, zapewniając naszym klientom wyjątkową jakość usług na skalę międzynarodową. Dzięki najnowocześniejszym magazynom i ciągłym inwestycjom, Mastermedia jest w stanie sprostać wyzwaniom globalnego rynku logistycznego i umacnia swoją pozycję wiarygodnego partnera biznesowego".

Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP, stwierdził: "W GLP dokonujemy długoterminowych inwestycji i takie samo podejście stosujemy w relacjach z naszymi klientami, co doskonale ilustruje nasza wieloletnia współpraca z Mastermedia. Kiedy siedem lat temu firma rozpoczynała działalność w naszym parku w Wysogotowie, łączna powierzchnia dostępna w tej lokalizacji wynosiła 12 000 mkw. Od tego czasu powierzchnia wynajmowana przez Mastermedia wzrosła ponad czterokrotnie, a nasz park powiększył się niemal siedmiokrotnie. Cieszymy się, że polska firma rodzinna rozwija skrzydła w GLP Poznań Airport Logistics Centre, skąd będzie kontynuować dystrybucję polskich i europejskich produktów".

źródło:property-forum.eu