MDC2 Park Gliwice jest realizowany w standardzie BREEAM New Construction Outstanding i składa się z 3 budynków magazynowych o łącznej powierzchni 57 000 mkw. Park zlokalizowany jest u zbiegu dwóch autostrad: A4, biegnącej przez Polskę ze wschodu na zachód, począwszy od Ukrainy, przez Niemcy, aż po Hiszpanię, oraz A1, biegnącej z północy na południe, łączącej porty bałtyckie z Morzem Śródziemnym. Okoliczne szlaki komunikacyjne obejmują również sieć dróg krajowych, w tym lokalną Drogową Trasę Średnicową.

"Cieszymy się, że możemy powitać kolejnego najemcę (globalnego lidera w dziedzinie technologii informatycznych), który wybrał MDC2 Park Gliwice dzięki niskiej emisji dwutlenku węgla, a także zmniejszonemu zużyciu energii elektrycznej. Wykorzystując najlepsze, zrównoważone środowiskowo rozwiązania magazynowe, wspólnie możemy sprostać wysokim wymaganiom współczesnego świata", mówi Katarzyna Dudzik, Development Director, MDC 2.

"Cieszę się, że mogłam wspólnie z Filipem Deleżyńskim doradzać w procesie lokalizacji klienta. Projekt miał bardzo krótki horyzont czasowy, ale dzięki doskonałej współpracy z MDC2 udało nam się go z sukcesem zrealizować. Na wybór parku MDC2 wpłynęły takie czynniki jak lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A4 i A1, dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej, wsparcie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (projekt otrzymał decyzję o wsparciu) oraz czynniki ESG. W najbliższym czasie budynek otrzyma certyfikat BREEAM New Construction Outstanding, co miało niebagatelne znaczenie, gdyż klient przywiązywał do tego dużą wagę. Warto dodać, że będzie to flagowy projekt klienta w Europie", mówi Łukasz Ciepły, Senior Associate, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Colliers.

MDC 2 Park Gliwice rozpocznie działalność jesienią tego roku.

Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate. W transakcji najmu doradzała firma Colliers.