W 2021 roku portfel nieruchomości, którym zarządza MLP Group, przekroczył już 1 mln mkw. W procesie inwestycyjnym jest kolejne
2 mln mkw.

W ramach nowo zawieranych w 2021 roku kontraktów najmu największą popularnością cieszyły się powierzchnie oferowane w parku logistycznym MLP Poznań West. Nowi najemcy zakontraktowali blisko 76 tys. mkw. Pozostałe transakcje dotyczyły centrów logistycznych MLP Business Park Poznań, MLP Poznań, MLP Czeladź, MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Business Park Berlin oraz
MLP Bucharest West.

Oceniając jedynie nowo zawierane w 2021 roku umowy, osiągnęliśmy ponad 90-procentowy wzrost wynajętej powierzchni w porównaniu do poprzedniego roku. Również skala rozszerzeń najmu oraz odnowień była na nieco wyższym poziomie niż w poprzednim roku. To potwierdza, że zdecydowana większość naszych partnerów pozostaje z nami na dłużej - podkreśliła Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group.

MLP Group w perspektywie kolejnych lat zakłada kontynuowanie dynamicznego wzrostu skali działania.

Dalej będziemy szybko rozwijać się przede wszystkim w Niemczech, gdzie systematycznie wzbogacamy nasze portfolio projektów. Zakładamy przede wszystkim wejście do nowych lokalizacji w tym m.in. do Idstein, Stuttgartu czy Monachium, ale także poszerzenie oferty na terenie Zagłębia Ruhry. Planujemy także umocnienie swojej pozycji na rynku austriackim – w trakcie są już dwa projekty. Dodatkowo będziemy wkrótce obecni w Holandii i na Węgrzech. Cały czas jest dla nas istotny rynek polski, gdzie będziemy konsekwentnie zwiększać ofertę w kluczowych regionach magazynowych. W perspektywie 2024 roku powinno to przełożyć się na podwojenie naszej skali działania - stwierdził Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group.

W ramach posiadanych i powstających obiektów MLP Group realizuje projekt budowy farm fotowoltaicznych na dachach parków logistycznych. W ramach portfela 80 proc. inwestycji ma uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent lub Very Good, a na rynku niemieckim i austriackim certyfikat DGNB Gold lub Platinum. Celem jest również osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla w ciągu dwóch, trzech lat.