X-press Couriers jest wyłącznym partnerem sieci SkyNet Worldwide Express w Polsce, która świadczy usługi dla przedsiębiorstw sektora e-commerce oraz klientów indywidualnych.

„Nasza strategia biznesowa jest ściśle związana z rynkiem e-commerce, którego kluczowym założeniem jest szybka i skuteczna dostawa zamówionych produktów do klienta. To właśnie lokalizacja Distribution Park Okęcie zadecydowała o jego wyborze na nasz nowy centralny magazyn” – komentuje Adam Tomczak - Prezes Zarządu X-press Couriers.

Drugą z firm, która zdecydowała się na wynajęcie powierzchni magazynowo-biurowej w DP Okęcie jest Aromanti – od ośmiu lat importer i dystrybutor zapachów do wnętrz - amerykańskich świec zapachowych Village Candle, brytyjskich lamp zapachowych Ashleigh&Burwood oraz francuskich dyfuzorów zapachowych Clem Goa.

„Z radością witamy wśród naszych najemców kolejne podmioty, które silnie rozwijają ofertę w sektorze e-commerce. DP Okęcie ma bardzo dużo do zaoferowania firmom operującym w tym segmencie rynku. Jest to przede wszystkim strategiczna lokalizacja obiektu w granicach Warszawy oraz bliskie sąsiedztwo Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina” – komentuje Julia Racewicz, Asset Manager w Hines Polska

Najemcą, który zdecydował się na przedłużenie umowy w DP Okęcie jest Nuair Polska – międzynarodowy producent i dystrybutor kompresorów oraz akcesoriów pneumatycznych skierowanych do sektora przemysłowego, profesjonalistów oraz klientów indywidualnych.

„Długoletnia, dobra współpraca z Hines Polska potwierdza słuszność wyboru Distribution Park Okęcie na  centralny magazyn oraz siedzibę naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości obsługi i dobrej współpracy biznesowej. Nasi pracownicy doceniają także dostęp do zróżnicowanych środków komunikacji miejskiej” – powiedziała Magdalena Rostkowska z Nuair Polska.

Distribution Park Okęcie

Distribution Park Okęcie to centrum logistyczne zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Centrum składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 39 000 mkw., obejmujących magazyny i biura. Na terenie parku znajdują się dodatkowo 552 miejsca postojowe, a dostęp do powierzchni magazynowej zapewniają 64 doki załadunkowo-rozładunkowe. Distribution Park Okęcie znajduje się na południowo-zachodnich obrzeżach Warszawy, w pobliżu trasy europejskiej E67, łączącej Warszawę, Łódź i Wrocław. Atuty kompleksu to między innymi bliskość lotniska, szybki dojazd do centrum Warszawy (20 minut) oraz wygodny dostęp do komunikacji miejskiej. Najemcami powierzchni w Distribution Park Okęcie są między innymi, takie firmy jak: Johnson & Johnson, DPD Polska, Alcatel-Lucent Polska, Toshiba, Freyssinet oraz LG Electronics. Zarządcą aktywów i nieruchomości, w imieniu właściciela DP Okęcie – Hines Global REIT, jest Hines Polska.

Hines

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie posiada biura w 201 miastach w 21 krajach. Hines zarządza aktywami o wartości 100 mld USD, w tym portfelem o wartości 54,5 mld USD jako inwestor oraz portfelem o wartości 45,5 mld USD jako zarządca nieruchomości. Obecnie Hines realizuje 113 projektów deweloperskich na całym świecie. Dotychczas firma wybudowała, zmodernizowała lub nabyła 1 262 nieruchomości o powierzchni ponad 38,4 mln mkw. Portfel dotychczasowych realizacji deweloperskich firmy obejmuje ponad 529 nieruchomości o łącznej powierzchni 19,7 mln mkw. Jako inwestor z bogatym doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości wszelkich typów, na różnych rynkach i przy odmiennych poziomach ryzyka, stosujący przy tym nowatorskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat działalności Hines znajdują się na stronie www.hines.pl oraz www.hines.com.