Neopak jest jednym z wiodących dystrybutorów opakowań i od 2006 roku specjalizuje się w sprzedaży materiałów i akcesoriów opakowaniowych. Oferuje pełną gamę produktów do zabezpieczania różnego rodzaju towarów, w tym wysyłek i paczek. Ze względu na rozwijającą się działalność i perspektywy na nadchodzące lata, Neopak potrzebował większej powierzchni magazynowej o wysokim standardzie. Firma zdecydowała się przenieść swoje główne zaplecze magazynowe z budynku klasy B na Okęciu do obiektu klasy A w parku Panattoni w Nadarzynie.

"W ciągu ostatnich kilku lat Nadarzyn stał się kluczowym hubem logistycznym, w pełni wykorzystującym potencjał swojej lokalizacji i doskonałej lokalnej infrastruktury. Nasza inwestycja, Panattoni Park Warsaw South IV, to doskonały wybór dla firm, które poszukują powierzchni o najwyższym standardzie do obsługi wyjątkowo atrakcyjnego rynku warszawskiego. Cieszymy się, że nasza oferta idealnie wpisała się w potrzeby firmy Neopak i chcemy powitać ją w gronie najemców naszego parku", mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

"Długo szukaliśmy dogodnego rozwiązania, które wpisałoby się w nasze plany operacyjne na najbliższe lata i pozwoliło nam zająć dodatkową powierzchnię w nowoczesnym parku magazynowym o wysokim standardzie. Początkowo zakładaliśmy, że pozostaniemy w obrębie Warszawy, jednak brak odpowiedniej wielkości powierzchni zmusił nas do rozejrzenia się poza jej granicami. Wybór Nadarzyna był decyzją starannie przemyślaną, z uwzględnieniem takich czynników, jak dostęp do transportu publicznego, który pozwoli nam zatrzymać naszych obecnych pracowników.  To nasza inwestycja w przyszłość, która poprawi naszą efektywność operacyjną od pierwszego dnia przeprowadzki - mówi Szymon Ździarski, prezes zarządu Neopak.

Firma ma rozpocząć działalność w parku pod Warszawą we wrześniu tego roku. Nowoczesny budynek jest zarówno większy, jak i wyższy - ma 12 m wysokości i zapewni najemcy więcej przestrzeni. Oprócz powierzchni magazynowej, najemca będzie miał do dyspozycji 850 mkw. biur.

Najemca był reprezentowany przez AXI IMMO podczas poszukiwania powierzchni biurowej i negocjacji warunków. "Powierzchnia dostępna w Panattoni Park Warsaw South IV okazała się doskonałą alternatywą dla lokalizacji miejskiej, której wcześniej poszukiwał najemca. Niewątpliwą zaletą parku jest znakomita lokalizacja widoczna z drogi ekspresowej, zaledwie kilka minut jazdy od poprzedniej siedziby firmy - oraz połączenia komunikacji miejskiej", wyjaśnia Klaudia Markowska, Senior Advisor w AXI IMMO. 

Panattoni Park Warsaw South IV to realizowane obecnie centrum logistyczne, które docelowo obejmować będzie blisko 100 000 m kw. powierzchni przemysłowej w dwóch budynkach. Pierwszy etap inwestycji został ukończony z budynkiem o powierzchni około 50 000 m kw. Najemcy mają do dyspozycji liczne udogodnienia, w tym duży plac manewrowy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz całodobowy nadzór i ochronę. Budynek otrzymał certyfikat środowiskowy z wysoką oceną Excellent. Park zlokalizowany jest przy węźle Paszków, gdzie droga ekspresowa S8 łączy się z drogą krajową nr 67. Park znajduje się zaledwie 20 km od ścisłego centrum Warszawy i tylko 18 km od Lotniska Chopina.