Największy internetowy sklep z perfumami i kosmetykami w Europie wynajął ponad 28 000 mkw. powierzchni magazynowej w MDC2 Łódź South Park.


MDC2 Park Łódź South składa się z dwóch budynków dystrybucyjno-logistycznych o planowanej łącznej powierzchni GLA ponad 80 000 mkw. Projekt zlokalizowany jest w Głuchowie - 19 km na południe od Łodzi z bezpośrednim dostępem do węzła Tuszyn na autostradzie A1. Autostrada A1 jest głównym szlakiem komunikacyjnym biegnącym z północy na południe Polski. W pobliżu znajdują się również autostrada A2 i droga ekspresowa S8. Co więcej, rozbudowa drogi S14 połączy się również z autostradą A2 i drogą ekspresową S8, umożliwiając dystrybucję na terenie całego kraju.

Deweloperem projektu jest spółka MDC2. Inwestycja jest realizowana we współpracy z Fortress Real Estate Investments Limited (Fortress), spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu (JSE), która jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości komercyjnych. Fortress jest właścicielem i partnerem finansującym inwestycję.

Notino to największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie. Oferuje wybór 100.000 produktów od 2.500 globalnych i lokalnych marek. Tylko w ubiegłym roku firma sprzedała 100 milionów produktów. Notino planuje dystrybuować kosmetyki, perfumy i leki bez recepty z tej lokalizacji.

"Przyspieszamy naszą europejską ekspansję, wybierając jedną z najlepszych lokalizacji logistycznych w Polsce. Sprawna dystrybucja i bycie bliżej naszych klientów to nasz priorytet. Codziennie wysyłamy dziesiątki tysięcy zamówień. Dzięki współpracy z MDC2 Park Łódź South będziemy mieć pewność sprawnych dostaw do naszych klientów. Ponieważ szybkość dostawy jest dla nas kluczowa, cieszymy się, że możemy jeszcze bardziej skrócić czas dostawy dla naszych polskich klientów. Wybraliśmy MDC2 Park Łódź South nie tylko ze względu na doskonałą centralną lokalizację, ale także ze względu na wyjątkowe podejście dewelopera do ESG i indywidualne podejście do partnerów biznesowych", wyjaśnia Dyrektor Logistyki Tomáš Hofer, Notino.

"Cieszymy się, że ciesząca się dużą popularnością wśród Polaków firma Notino wybrała nasz obiekt w Głuchowie. Budynek jest obiektem, którego lokalizacja i parametry techniczne będą dostosowane do wymagań najemcy. Naszym celem jest wsparcie biznesu Notino. Zarówno lokalizacja, jak i efektywność powierzchni dają naszemu klientowi gwarancję sprawnego rozwoju biznesu - mówi Adrian Winiarek, dyrektor ds. rozwoju w MDC2.

W transakcji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Doradcą prawnym była kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik.

Źródło:property-forum.eu