-To kolejna, dobra wiadomość dla mieszkańców regionu łódzkiego. Kolejny inwestor i kolejne miejsca pracy. Z przyjemnością odbieram także zapowiedzi przedstawicieli firmy Panattoni o następnych planach inwestycyjnych – nie kryła zadowolenia przybyła na otwarcie Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Panattoni Europe to jeden z liderów rynku powierzchni magazynowej w Polsce i na świecie. Panattoni Business Center Łódź II jest kolejnym projektem firmy, którego atutem jest znakomite położenie we wschodniej części Łodzi, w bardzo bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta. Panattoni Business Center Łódź II składa się dwóch nowoczesnych budynków (17 tys. mkw i 16 tys. mkw), w których zastosowano elastyczne rozwiązania umożliwiające zarówno składowanie, jak również lekką produkcję. Dzięki położeniu w pobliżu centrum potencjalni najemcy mają dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników.


Nowy obiekt o powierzchni blisko 33 000 m² powstał w siedem miesięcy i jest już w całości wynajęty. Klientami parku zostały firmy produkcyjno-magazynowe: TSL, HUTCHINSON, DSV, FARUTEX, PEKAES i DS Smith. Docelowe zatrudnienie pracowników ma wynieść łącznie ok. 400 osób. Oficjalne otwarcie Panattoni Business Center Łódź II odbyło się 23 października br.

Łódzkie portfolio firmy obejmuje cztery lokalizacje na terenie miasta Łodzi oraz jedną na terenie Strykowa. Łącznie to ponad 375 tys. m² nowoczesnej powierzchni magazynowej w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce Centralnej.