W ramach nowej umowy, firma wynajęła halę B o powierzchni około 91 tys. mkw., a w listopadzie zajmie również halę C o powierzchni 34 tys. mkw. Dzięki temu zwiększy swoją obecność w inwestycji z 55 tys. mkw. do blisko 180 tys. mkw. Nowe hale będą wyposażone w zaawansowane systemy automatyzacji, usprawniające procesy magazynowe na potrzeby e-commerce. Przejdą także certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

"Ekspansja naszego najemcy we Wrocław South Logistics Hub to dowód na silną pozycję regionu dolnośląskiego jako centrum logistycznego na mapie Europy" - skomentował Damian Kowalczyk, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni.

Wrocław South Logistics Hub, zlokalizowany w Magnicach, 15 km od centrum Wrocławia, przy trasach S8 i autostradzie A4, zapewnia efektywną dystrybucję zarówno na terenie Polski, jak i w kierunku zachodnich granic Europy. Dzięki strategicznemu położeniu, najemcy mogą realizować dostawy do granic z Czechami oraz Niemcami w niecałe dwie godziny.

Panattoni dostarczyło w województwie dolnośląskim ponad 2,1 mln mkw. powierzchni magazynowej, a kolejne 168,5 tys. mkw. jest w trakcie budowy.