Grupa CTP, zintegrowany europejski właściciel i deweloper nieruchomości logistycznych, ogłosił ofertę akcji z udaną wyceną 14 euro za jedną akcję. Notowanie i handel Akcjami na giełdzie Euronext Amsterdam na zasadzie "as-if-and-when-issued" rozpoczęło się dzisiaj, w czwartek 25 marca 2021 r.

– Debiut CTP na giełdzie Euronext Amsterdam to kolejny etap w niesamowitej podróży. Jestem dumny, że mogę świętować ten dzień wraz z moim zespołem. Od ponad dwóch dekad jesteśmy pasjonatami nieruchomości przemysłowych i logistycznych. Od niskich kosztów po zaawansowane technologie, napędzamy rozwój e-commerce, umożliwiając przeładunek bezpośredni typu cross-dock i ostatniej mili. Zaczynaliśmy jako start-up, a dziś jesteśmy w pierwszej piątce graczy posiadających nieruchomości klasy A, zatrudniającym ponad 400 pracowników – cieszy się Remon Vos, CEO CTP.

Spółka zamierza przyspieszyć rozwój i zwiększyć swoją obecność w Europie. Celem jest osiągnięcie 10 milionów mkw. powierzchni najmu brutto do 2023 roku.

– Dzisiejszy dzień jest  kamieniem milowym dla firmy. Po naszym zeszłorocznym wejściu na rynki kapitału dłużnego z serią zielonych obligacji, dziś zrealizowaliśmy największe IPO w europejskiej branży nieruchomości od 2014 roku. Stanowi to rzeczywiste uznanie dla wysokiej jakości zrównoważonych lokalizacji, których jesteśmy właścicielem i operatorem, a także dla solidnych perspektyw naszej działalności. Pozytywna reakcja, jaką otrzymaliśmy od inwestorów, utwierdza nas w przekonaniu, że wizja “Parkmakers” CTP doskonale wpisuje się w przyszłe trendy w globalnym sektorze nieruchomości logistycznych i przemysłowych. Bycie spółką publiczną daje nam elastyczność finansową, dzięki której możemy kontynuować naszą udaną strategię w przyszłości – mówi Richard Wilkinson, CFO w CTP.

Cena akcji w ofercie została ustalona na poziomie 14 euro za akcję. Po przeprowadzeniu oferty całkowity wyemitowany i znajdujący się w obrocie kapitał zakładowy składa się z 397 017 000 akcji, co oznacza kapitalizację rynkową w wysokości 5,6 mld euro.

CTP jest jedną z pięciu największych europejskich firm działających na rynku nieruchomości logistycznych i największym w Europie Środkowo-Wschodniej właścicielem oraz deweloperem nieruchomości logistycznych pod względem powierzchni najmu brutto (GLA).

CTP odgrywa wiodącą rolę i stale zwiększa udziały na rynkach logistycznych w Czechach, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji. Spółka jest najszybciej rozwijającym się deweloperem nieruchomości logistycznych w Serbii oraz zwiększa skalę działalność w Polsce, Austrii i Bułgarii.

Na początku lutego br. CTP nawiązała strategiczne partnerstwo z działającą w Polsce spółką MDC by wybudować w całym kraju parki biznesowe z pełnym serwisem w ramach sieci CT Park. Budowa pierwszych trzech obiektów rozpoczęła się w I kw. 2021 roku. W pierwszym roku realizacji projektu CTP zainwestuje 200 mln euro.