Nowy obiekt dla Carrefour będzie obejmować istniejący już magazyn, a także chłodnię o powierzchni 15.000 m2, która powstanie w formule Build-to-Suit (BTS). Będzie to pierwsza budowa BTS firmy P3 w Rumunii od czasu nabycia parku P3 Bucharest, największego parku logistycznego w kraju, co nastąpiło w tym roku (2015).

Nowe budynki zwiększą całkowite portfolio firmy P3 na terenie Rumunii – obejmujące już osiem magazynów – do około 270.000 m2.

 

Ian Worboys, CEO firmy P3, skomentował: „Będzie to jedna z naszych największych tegorocznych transakcji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zabezpieczenie najemcy klasy firmy Carrefour dla tak dużego i znaczącego nowego projektu stanowi ważne osiągnięcie dla firmy P3. Rynek rumuński rozwija się dynamicznie, a my mamy wysokie ambicje wobec tego kraju. Po nabyciu w tym roku parku P3 Bucharest, będącego największym parkiem logistycznym w kraju, jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego pierwszego projektu BTS.”

 

Prace nad pierwszym budynkiem rozpoczęły się w październiku (2015), a obiekt logistyczny zostanie ukończony w fazach od kwietnia do października 2016 roku.

 

Budynki zostaną zrealizowane zgodnie ze standardami nowej generacji P3, z myślą o spełnieniu rygorystycznych europejskich kryteriów oddziaływania na środowisko i uzyskiwaniu oszczędności eksploatacyjnych. Aby to osiągnąć, P3 współpracuje z firmą Carrefour nad badaniem różnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak oświetlenie LED, zarządzanie dostarczaniem wody, energooszczędne rozwiązania fasadowe (hermetyczne w chłodni), kompleksowy system zarządzania budynkiem. Nowo wybudowana powierzchnia zostanie również zaprojektowana z myślą o wspieraniu zmieniających się potrzeb firmy Carrefour poprzez możliwości rozbudowy.

 

Park P3 Bucharest, położony strategicznie w odległości około 13 km na zachód od centrum Bukaresztu, jest w pełni skomercjalizowany. Dodatkowo na terenie parku znajduje się grunt, który można zabudować w celu udostępnienia około 114.000 m2 dodatkowej powierzchni w jednostkach od 4.000 m2 do 40.000 m2.

P3 Bucharest oferuje bezpośredni dojazd do nowej autostrady A1 i jest z niej doskonale widoczny. Park znajduje się w pobliżu obwodnicy miasta, która ułatwia dojazd do sześciu dzielnic, międzynarodowego portu lotniczego Henri Coanda (22 km) oraz do autostrady A2.