Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający P3 Polska, powiedział: "Rozbudowa P3 Poznań jest jednym z elementów strategii rozwoju naszej firmy na polskim rynku. Oferując najnowocześniejsze standardy i doskonałą lokalizację z szybkim dostępem do kluczowych rynków w Europie, park ten zyskał duże uznanie wśród najemców i jest obecnie prawie w całości wynajęty. Rozbudowa P3 Poznań jest naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię magazynową, które w tym regionie stale rośnie".

Nowy magazyn w P3 Poznań zostanie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne pozwalające na efektywne zarządzanie procesami logistycznymi. W magazynie będzie można bez przeszkód składować towary o wysokości do 11,5 m, ponieważ jego wysokość do podstawy konstrukcji dachu wynosi 12 m.
Magazyn musi również spełniać wszystkie wymagania certyfikacji BREEAM, aby otrzymać ocenę "Excellent" w zakresie zrównoważonego rozwoju. Doskonałą izolację termiczną zapewniają panele z rdzeniem PIR, a dach ma wzmocnioną konstrukcję, która w przyszłości umożliwi instalację energooszczędnych paneli słonecznych. W nowym magazynie znajdzie się również automatyczny system sterowania DALI z energooszczędnym systemem oświetlenia LED.
Głównym wykonawcą obiektu jest firma Bremer.

P3 Poznań znajduje się w Robakowie, na przedmieściach Poznania, w pobliżu autostrad S11 i A2, co zapewnia łatwy dostęp do niemieckiego Berlina i Warszawy. Westwing, PF Logo Express, Zaparoh, CEVA Logistics, British American Tobacco, GXO i Colian Logistic to tylko niektóre z firm, które obecnie wynajmują powierzchnię w P3 Poznań.