Panattoni jako jeden z pierwszych w branży nieruchomości przemysłowych dostrzegł ogromny potencjał regionu pomorskiego, gdzie do tej pory dostarczył około 600 000 m2, czyli prawie połowę całkowitych zasobów. O ogromnej atrakcyjności rynku świadczą ostatnie prace budowlane w ramach projektu Panattoni Park Tricity East III, który po ukończeniu będzie miał powierzchnię 44 300 m2, z czego 33 600 m2 zostało już wynajęte firmom z branży logistycznej i spożywczej. Park zlokalizowany jest w pobliżu Portu Gdańsk, drugiego co do wielkości portu na Bałtyku, gdzie w ubiegłym roku przeładowano rekordowo duże ilości towarów.

"Region Trójmiasta jest największym węzłem portowym i jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w kraju. Posiada również dostęp do dwóch ważnych korytarzy transportowych, które prowadzą do krajów bałtyckich i łączą Skandynawię z Europą Południową. Aby wykorzystać ogromny potencjał tej lokalizacji, konieczne było szybkie zwiększenie zasobów nieruchomości przemysłowych, co obserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Panattoni miał w tym ogromny udział, dodatkowo napędzając rozwój regionu, przyciągając międzynarodowe firmy i tworząc miejsca pracy - mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni.

W 2022 roku Trójmiasto odnotowało popyt na około 400 000 m2 i wraz z Lubelszczyzną znalazło się tuż za tzw. wielką piątką. Największym motorem rozwoju pozostaje Port Gdańsk, w którym w 2022 r. przeładowano do 68,2 mln ton ładunków (28% więcej niż w roku poprzednim), a łączne wolumeny w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosły o 170%. Rozwija się również Port Gdynia, gdzie przeładowano ponad 28 mln ton, co oznacza wzrost o 5,6% w stosunku do roku poprzedniego.

Panattoni Park Tricity East III będzie wyposażony w szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Deweloper ma wzmocnić dach pod kątem instalacji paneli słonecznych, a także zastosować technologię ograniczającą zużycie wody i energii.

Źródło:property-forum.eu