Docelowo inwestycja zajmie około 39,8 tys. mkw., a już pod koniec listopada został ukończony I etap realizacji - ponad 12 tys. mkw. (w tym około 1 tys. mkw. biur). Do nowo wybudowanej powierzchni wprowadziła się firma Pet Republic, producent karmy dla psów i kotów, należący do grupy CPF Poland. Krajowy oddział jest częścią Charoen Pokphand Foods. II i ostatni etap Panattoni Park Koluszki zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2022 roku.

Koluszki to doskonała alternatywa dla Łodzi. Nasz nowy park skorzysta zarówno z obecności w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polski Centralnej. Atutem lokalizacji jest również dostęp do zasobów ludzkich, których deficyt zaczynają odczuwać dotychczasowe wielkie zagłębia inwestycyjne – mówi Katarzyna Osińska, development director z Panattoni.

Panattoni Park Koluszki przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.