BorgWarner to producent podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Firma jest już obecna w Rzeszowie, ale szukała dodatkowego miejsca do produkcji. Rozpocznie montowanie swoich linii produkcyjnych już pod koniec 2021 roku. Oddanie całego budynku do użytku nastąpi w lutym 2022 roku.

Budynek będzie zarządzany przez obecny zespół Morse Systems w Jasionce. Pół budynku będzie wynajmowane przez BorgWarner, druga połowa będzie brana pod uwagę przy kolejnych potrzebach biznesowych. W nowym zakładzie będziemy produkować głównie do 7 OEM (BMW, Daimler, Ford, JLR, Porsche, Stellantis, VW), na rynek europejski, jednakże część produktów będzie wysyłana do Azji (Chiny, Indie) oraz USA – mówi Barbara Osuchowska, senior Europe HR Manager, BorgWarner.

Obiekt dla BorgWarner zajmie blisko 11,3 tys. mkw. w ramach całego parku, z czego 2,1 tys. mkw. przypadnie na powierzchnię biurową.

Panattoni Park Airport II jest zlokalizowany w jednym z najszybciej rozwijających się punktów na mapie magazynowej wschodniej Polski. Według Colliers, Rzeszów znalazł się w 2020 roku na drugim miejscu pod względem całkowitej podaży nowoczesnej powierzchni magazynowej w tej części kraju.

Region ma ogromny potencjał. Nie tylko ze względu na niskie nasycenie i rosnący popyt, ale także dzięki czynnikom sprzyjającym inwestycjom, takim jak wysoko wykwalifikowana siła robocza, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne Rzeszowskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Szczególnie chętnie lokują się tutaj innowacyjne firmy nastawione na nowoczesną produkcję związaną z branżą samochodową, w tym pojazdów elektrycznych – podkreśla Marek Foryński, BTS managing director, Panattoni.

Panattoni Park Rzeszów Airport II przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Very Good. Zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową oraz energooszczędne oświetlenie LED. Również teren wokół budynku został odpowiednio zaplanowany, tak aby spełniał standardy BREEAM. Przyszli pracownicy będą mieli także dostęp do nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Park zaoferuje 21,8 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 19,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Park dysponuje placami manewrowymi, bramami z poziomu 0 oraz parkingami.