Krakowski rynek nieruchomości przemysłowych charakteryzuje się stosunkowo niskim nasyceniem i rekordowo niskim wskaźnikiem pustostanów. Panattoni zrealizował już ponad 270 000 m kw. powierzchni przemysłowej w regionie, z czego ok. 50 000 m kw. w formule City Logistics. Obecnie deweloper zakończył budowę City Logistics Kraków Airport II o powierzchni 21 850 m kw. i oddał do użytku pierwszy etap wynajęty przez Allegro.

"City Logistics Kraków Airport II jest doskonale zlokalizowany i już teraz zapewnia doskonałą ekspozycję na rynek w stolicy regionu. To atrakcyjna propozycja dla firm z branży e-commerce i logistyki miejskiej, co docenił już pierwszy najemca - Allegro", mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni, dodając: "Inwestycja w sąsiedztwie krakowskiego lotniska powstaje w idealnym momencie. Obecnie trwa budowa nowego terminalu cargo, który zwiększy możliwości transportowe portu do 8 000 ton rocznie. Wraz z rozwojem ruchu cargo w Balicach, potencjał biznesowy naszego najnowszego parku będzie naturalnie rósł."

Allegro prowadzi już procesy związane z sortowaniem paczek za pomocą swoich paczkomatów Allegro One Box. Klient korzysta również z indywidualnie zaadaptowanej powierzchni biurowej i socjalnej.

Dzięki niewielkim minimalnym modułom najmu - ok. 1650 m2 - obiekt jest propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących powierzchni w okolicach Krakowa. City Logistics Kraków Airport II zlokalizowany jest w Cholerzynie, w pobliżu węzła autostrady A4, co pozwoli na sprawne połączenie z kluczowymi ośrodkami południowej Polski - takimi jak Rzeszów, Katowice czy Wrocław, a także południowo-zachodnią i południowo-wschodnią granicą.

Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Dodatkowo wzmocnienie powierzchni dachu pozwoli w przyszłości na instalację systemów fotowoltaicznych. Do budowy wykorzystano niskoemisyjną stal, a izolacja ścian została zwiększona w stosunku do obecnych standardów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom roczny wskaźnik EP, czyli roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną, został zredukowany o ponad 10%.

źródło:property-forum.eu