Dostawy powierzchni przemysłowej Panattoni w stolicy Polski i jej okolicach zbliżają się do 2 mln m2, a znaczną część tego portfela stanowią inwestycje na obrzeżach miasta. Wśród innych inwestycji Panattoni ukończył swój największy dotychczasowy projekt w Warszawie - kompleks Panattoni Park City Logistics Warsaw IV składający się z dwóch budynków na Annopolu o łącznej powierzchni 39 000 m2.

Jeden z budynków został w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger, która od lipca br. będzie korzystać z 19 200 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz 3 200 m2 biur. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elektroniki dla przemysłu. Rozwiązania firmy zapewniają stabilne zasilanie dla zaawansowanych technologicznie produktów przemysłowych. W ramach City Logistics Warsaw IV TRUMPF Huettinger ma montować systemy elektroniczne oraz inne elementy i komponenty dla szeroko rozumianej branży elektroniki przemysłowej. Panattoni ma zmodyfikować budynek pod kątem jego stałej działalności i zapewnić stabilną temperaturę zgodnie z wymaganiami najemcy.

"Annopol przez ostatnie dziesięć lat był hubem przemysłowym i bardzo ważnym ośrodkiem dla przemysłu, z zakładami produkcyjnymi, które odgrywały kluczową rolę w regionie. W czasach, gdy zabezpiecza się stabilne łańcuchy dostaw, co zaowocowało nearshoringiem, czyli przenoszeniem zakładów produkcyjnych bliżej klienta, taka lokalizacja ponownie zyskała na znaczeniu. Cieszymy się, że taka inwestycja jak City Logistics Warsaw IV, nawiązała do tradycji tego obszaru, tworząc odpowiednie warunki do produkcji, a dzięki lokalizacji na obrzeżach miasta, zapewniony jest doskonały dostęp do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej. Panattoni, dzięki obecności w kluczowych lokalizacjach w Warszawie, był w stanie szybko zaoferować powierzchnię dostosowaną do potrzeb i działalności TRUMPF Huettinger" - mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający w Panattoni. "Dzięki strategicznej lokalizacji w centrum Europy i bliskości Niemiec, gdzie TRUMPF Huettinger ma swoją główną siedzibę, Polska jest drugim co do wielkości globalnym rynkiem dla działalności firmy" - dodaje.

City Logistics Warsaw IV znajduje się na warszawskim Annopolu, 11 km od centrum miasta i zaledwie 2 km od drogi ekspresowej S8, która łączy stolicę z takimi miastami jak Białystok, Łódź i Wrocław. Jako inwestycja miejska znajduje się w pobliżu linii tramwajowych i ma bezpośrednie połączenie z innymi dzielnicami. 

Park Annopol składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 39 000 m2, w których oprócz firmy TRUMPF Huettinger swoje zakłady produkcyjne będą miały firmy produkujące wentylatory, silniki i tokarki. Inwestycja na warszawskim Targówku będzie również wyposażona w liczne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Deweloper planuje nasadzenia na terenie centrum, a także zielone strefy relaksu z udogodnieniami dla pracowników. Ponadto użytkownicy budynku będą mieli do dyspozycji siłownię zewnętrzną oraz meble zewnętrzne wykonane ze zużytych łopat turbin wiatrowych. Dodatkowo powstaną parkingi dla rowerów oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Znacznie ograniczone ma być także zużycie energii i wody - poprzez np. wykorzystanie deszczówki.

Źródło: property-forum.eu