Firma dostarczyła już w woj. lubuskim około 400 tys. mkw. powierzchni przemysłowej. Zrealizowała tu parki własne – w Zielonej Górze i Gorzowie. Wśród realizacji w tym województwie są też wielkopowierzchniowe obiekty szyte na miarę – w tym BTS Świebodzin zajmujący 200 tys. mkw., który był największym obiektem przemysłowym wybudowanym w 2021 roku w Polsce.

Nowa inwestycja, Panattoni Park Gorzów II powstanie w odległości niecałej godziny drogi od granicy z Niemcami.

Region lubuski to jeden z największych beneficjentów błyskawicznego rozwoju rynku powierzchni przemysłowych w Polsce. Pozwala na obsługę klientów z Niemiec i dalszej części kontynentu, stając się hubem dla międzynarodowej działalności. Potencjał potwierdzają liczby - popyt na poziomie 400 tys. mkw. w 2021 roku., porównywalny z Kujawami i Trójmiastem – dwoma błyskawicznie rozwijającymi się regionami – niższy tylko od tzw. Wielkiej Piątki – podkreśla Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director, Panattoni.

Nowy kompleks Panattoni będzie przystosowany zarówno pod procesy magazynowania, logistyki i e-commerce. Możliwe będzie dostosowanie budynków pod wymogi indywidualnych produkcji. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i będzie pierwszym parkiem własnym Panattoni w regionie o tak wysokim standardzie ekologicznym.