Partnerstwo Panattoni i Grupy Hager ponownie przyniosło efekty w postaci strategicznego zakładu produkcyjnego. W 2015 r. deweloper wybudował halę w Sosnowcu, która została wynajęta Hagerowi, a cztery lata później firma powiększyła tam swoją siedzibę o 100%. Teraz Panattoni oddał do użytku fabrykę BTO (Built To Own) w Bieruniu.

"W rocznicę naszego 30-lecia w Polsce. Udało nam się osiągnąć 100 mln gotowych produktów, a dzięki nowej fabryce osiągniemy kolejne 100 mln w ciągu kolejnych dziesięciu lat. To pokazuje, że budowa naszej nowej fabryki jest nie tylko kamieniem milowym w rozwoju firmy, ale także ogromnym przyspieszeniem naszej produkcji" - mówi Robert Szklany, wiceprezes ds. produkcji Grupy Hager.

"Po raz kolejny okazało się, że Panattoni jest w stanie zagwarantować szybki rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy Hager Group za zaufanie i współpracę. Życzymy dalszych sukcesów biznesowych, które - jestem przekonany - zaowocują kolejnymi strategicznymi projektami w przyszłości" - mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni. "Jesteśmy aktywni na Śląsku niemal od początku naszej działalności w Polsce i w tym czasie zrealizowaliśmy około 2,5 mln m kw. powierzchni. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy odegrać rolę w niesamowitej transformacji regionu z obszaru górniczego w centrum przemysłu i produkcji, które obsługuje nie tylko rynki krajowe, ale także europejskie, a nawet światowe", dodaje.

W ramach inwestycji Panattoni zrealizował budynek produkcyjno-magazynowy o powierzchni 16 000 m kw. oraz trzykondygnacyjny biurowiec o powierzchni 5 500 m kw.  Deweloper przygotował również teren pod montaż suwnic w strefie formowania wtryskowego.

Cały projekt został opracowany zgodnie ze standardami zrównoważonego budownictwa, a centrum zostało zbudowane tak, aby spełnić wytyczne BREEAM dla oceny "Excellent". Zapotrzebowanie budynku na energię zostało częściowo pokryte dzięki instalacji paneli słonecznych na dachu. Deweloper zadbał również o to, by na terenach wokół fabryki znalazło się ponad 20 tys. mkw. zielonej przestrzeni, a pracownicy fabryki mieli do dyspozycji stacje ładowania pojazdów elektrycznych. 

Nowy zakład produkcyjny znajduje się 10 km od fabryki Hager w Tychach. Inwestycja znajduje się około 30 minut jazdy samochodem od centrum Katowic i posiada wszystkie zalety aglomeracji śląskiej. Ponieważ w pobliżu znajdują się autostrady A1 i A4, łatwo jest dotrzeć do niemal każdego miejsca, w tym do granic Polski, a także ma dobre połączenia z innymi kluczowymi miastami w kraju.

źródło:property-forum. eu