Technoform posiada 45 fabryk i biur sprzedaży w Europie, USA i regionie Azji i Pacyfiku. Kolejnym etapem jej rozwoju jest relokacja jednego z zakładów produkcyjnych do nowoczesnej fabryki powstającej w Skawinie w ramach Panattoni Panattoni Park Kraków West III, w odległości zaledwie 20 km od administracyjnej stolicy regionu.  "Technoform to duży gracz, który przez wiele lat budował swoją pozycję na rynku. Kiedy taka firma decyduje się na rozwój w regionie, świadczy to o ogromnym potencjale Krakowa i okolic, w tym samej Skawiny, która staje się zagłębiem aktywności przemysłowej w dużej mierze dzięki działalności potężnych międzynarodowych firm. Małopolska pokazała, że jest świetnym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się dużym dobrodziejstwem" - mówi Marek Dobrzycki, Dyrektor Zarządzający Panattoni.

Najemca wykorzysta nową fabrykę do produkcji komponentów izolacyjnych do okien zespolonych, a także do magazynowania gotowych produktów. Projekt będzie obsługiwał zarówno rynek krajowy, jak i wiele innych krajów europejskich. Lokalizacja będzie sprzyjać międzynarodowej działalności centrum, ponieważ znajduje się w pobliżu DK44, której fragment stanowi obwodnicę Skawiny, a także w pobliżu autostrady A4, co również okazało się dodatkowym atutem w sprawnej relokacji z poprzedniej fabryki. Z Panattoni Park Kraków West III do granicy ze Słowacją można dojechać w około 80 minut, a do granicy z Czechami w niecałe dwie godziny. Autostrada A2 znajduje się zaledwie dziesięć minut od obiektu i zapewnia łatwy dostęp do granicy niemieckiej na południowym zachodzie i ukraińskiej na południowym wschodzie.

Park został opracowany zgodnie z wysokimi standardami Panattoni i ma przejść certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zainstalował czujniki zmierzchowe dla oświetlenia zewnętrznego oraz inteligentny system zarządzania energią. Ponadto, najemca skorzysta z białego montażu i wodooszczędnej armatury sanitarnej. Dodatkowo, Panattoni zapewnił udogodnienia dla rowerzystów, a także zadbał o posadzenie drzew i krzewów na terenie fabryki, a także łąki kwiatowej, aby zwiększyć bioróżnorodność lokalnego ekosystemu.

Credit Agricole udzielił kredytu w wysokości 8 milionów euro na realizację inwestycji w Skawinie. "Małopolska liczy około 3,4 miliona mieszkańców i jest drugim najgęściej zaludnionym regionem w Polsce. Zwiększa to zainteresowanie firm i przemysłu oraz sprawia, że chcą one lokować tu swoje nowe projekty. Oznacza to również rekordowo niskie wskaźniki pustostanów w skali całego kraju. Jest to również niezwykle ważne dla instytucji finansowych, które widząc tak duży potencjał rozwojowy regionu, udzielają kredytów na inwestycje w Krakowie i okolicach", komentuje Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

źródło:-property-forum.eu