Panattoni Park Kraków North jest już niemal w całości skomercjalizowany. "Początkowo nie była to oczywista lokalizacja dla krakowskiego rynku. Jednak strategiczne, długofalowe podejście Panattoni, które cenią sobie najemcy, opłaciło się. Do końca przyszłego roku powstanie kluczowy odcinek S7, który docelowo połączy Gdańsk z południową granicą Polski. Ponadto w promieniu 100 km od parku znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze Kraków-Balice i Katowice-Pyrzowice. Dodatkowo, miejscowość Wężerów, w której zlokalizowana jest inwestycja, znajduje się w takiej odległości od Krakowa, że może zaoferować konkurencyjne warunki przy jednoczesnym doskonałym połączeniu z miastem. Stanowi to atrakcję dla międzynarodowych firm, ale także dla firm lokalnych, które mogą konsolidować swoje operacje, gdy są one rozproszone na mniejszych obszarach", mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Pierwszym najemcą jest globalny producent opakowań metalowych Trivium Packaging, który w pierwszym kwartale tego roku zajął powierzchnię 21 000 mkw. Firma posiada obecnie działający zakład produkcji opakowań chemicznych, który przenosi do małopolskiego parku. Centrum ma być również wykorzystywane do oprysków i pakowania. Z Panattoni Park Kraków North firma będzie obsługiwać rynki Polski i wielu innych krajów europejskich. Krakowska fabryka będzie punktem odniesienia dla europejskiego portfolio Trivium Packaging. Projekt został opracowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i ma otrzymać certyfikat BREEAM z oceną "Excellent". Zapewni to znaczną redukcję zużycia energii i wody, a także emisji CO2. 

Drugi budynek, który został oddany do użytku na przełomie II i III kwartału, ma powierzchnię 25 000 mkw. i również otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent". Cała powierzchnia została zajęta przez producenta papieru higienicznego i przemysłowego Almus. W tym celu Panattoni przygotował specjalną strefę przeciwpożarową do przechowywania komponentów wykorzystywanych w produkcji rolek toaletowych i kuchennych. Lokalizacja parku pozwala na dalszy rozwój firmy w regionie, z którego pochodzi. Almus posiada centrum produkcyjne w Słomnikach, a centrum pozwoli firmie skonsolidować kilkadziesiąt mniejszych obiektów magazynowych i tym samym usprawnić operacje logistyczne.

"Duże umowy najmu podpisane z Trivium Packaging i Almus pokazują nie tylko jak rozważna była decyzja o lokalizacji parku w Wężerowie, ale także jak duży potencjał dla firm produkcyjnych ma Małopolska. Panattoni jest dla nich doskonałym partnerem, zapewniając zarówno fabryki, jak i zaplecze magazynowo-logistyczne, kluczowe dla łańcuchów dostaw" - mówi Michał Samborski.

źródło:property-forum.eu