Oddział BTS Panattoni szybko się rozwija: w regionie Europy Środkowo-Wschodniej posiada już ponad 100 obiektów dostosowanych do potrzeb klientów, w tym kilka zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych. W samej Polsce deweloper oddał do użytku blisko 4 miliony metrów kwadratowych w formacie BTS i BTO - prawie 30% powierzchni w kraju. Szczególnym regionem pod tym względem jest województwo lubuskie, gdzie obiekty szyte na miarę stanowią ok. 60% całkowitej powierzchni dostarczonej przez Panattoni - 375 000 m kw. z ok. 630 000 m kw. Teraz kolejna inwestycja poprawiła ten wynik. 22 listopada deweloper oficjalnie otworzył obiekt BTS w ramach Panattoni Park Żary dla Vita Group, międzynarodowego producenta pianki poliuretanowej, który zajmie 8 000 m kw. powierzchni. 

"Lokalizacja parku w Żarach okazała się idealna dla międzynarodowej działalności Grupy Vita. Obecnie województwo lubuskie jest jedną z najbardziej perspektywicznych lokalizacji nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a europejskie i globalne firmy, które będą tu coraz bardziej obecne, potrzebują obiektów dostosowanych do ich standardów i procesów. Wierzymy, że dzisiejsze otwarcie jest doskonałym fundamentem do dalszej współpracy Panattoni i Vita Group, tym bardziej, że dostosowujemy się do potrzeb w całej Polsce i Europie" - podsumował Maciej Zawada, BTS Development Director w Panattoni.

Kolejny najemca będzie mógł wykorzystać ogromny potencjał parku, ponieważ Panattoni planuje rozbudowę o 7 000 m kw. w formacie BTS. Pozwoli to na dostosowanie obiektu do procesów produkcyjnych, logistycznych czy magazynowych.

Panattoni Park Żary zlokalizowany jest zaledwie 30 minut jazdy samochodem od granicy z Niemcami, w pobliżu europejskiej trasy E36, łączącej województwo lubuskie z Berlinem. Podróż do granicy z Czechami zajmuje dwie godziny. Inwestycja realizowana jest w Strefie Inwestycyjnej Gminy Żary, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla klienta.

źródło:property-forum.eu