Panattoni Park Bydgoszcz II w centrum uwagi. Z budowanych blisko 40 000 m kw. powierzchni magazynowej, już ponad połowa została wynajęta. Na ok. 5 tys. m kw. swoją sortownię zorganizuje tu jeden z polskich operatorów logistycznych. Teraz, kolejne 18 295 m kw. zajmie Nissin Logistics - wiodący, japoński operator logistyczny działający na rynku europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Większą część wynajętej powierzchni przeznaczy na magazyn dla jednego ze swoich klientów, producenta metalowych opakowań do napojów.

„Podpisane umowy najmu powierzchni w powstającym parku pokazują rosnące zainteresowanie tym regionem i zwiększającym się tutaj zapotrzebowaniem na nowoczesne magazyny klasy A” – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni Europe i dodaje „Bydgoszcz to jedna z najlepszych wschodzących lokalizacji. Decyduje o tym m.in. łatwiejsza rekrutacja pracowników niż na rynkach wiodących oraz rozwijająca się w regionie infrastruktura drogowa. Nowe drogi ekspresowe, zwłaszcza droga S5, zwiększa atrakcyjność Bydgoszczy i Kujaw zarówno dla firm logistycznych, jak i produkcyjnych”.

Kontrakt komentuje również Sebastian Muziński, General Manager w Nissin Logistics: „Wynajęcie powierzchni magazynowej w nowym Parku Logistycznym Panattoni pozwoli nam na zwiększenie efektywności składowej, jak również poprawi wydajność operacji magazynowych, gdyż magazyn został uszyty dokładnie pod potrzeby naszego głównego klienta w tym parku. Z uruchomieniem nowego magazynu wiążemy też duże nadzieje na dalszy rozwój biznesu na rynku Bydgoskim”.

Panattoni Park Bydgoszcz II to blisko 40 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w ramach budynku. Kompleks powstaje w obrębie miasta, nieopodal Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, zaledwie 3 km od obwodnicy miasta i od drogi krajowej nr 80 oraz 9 km od węzła z drogą ekspresową S10.
Elastyczne moduły parku można przeznaczyć na składowanie lub lekką produkcję, zaś teren wokół budynku wyposażony będzie w wygodne place manewrowe oraz przestronne parkingi. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie BREEAM na poziomie GOOD.

 

Źródło: Panattoni