35 tys. mkw. powierzchni magazynowej dostarczy Panattoni w ramach dwóch budynków w Panattoni Park Kalisz. 4,5 tys. mkw. zostało już wynajętych przez Pocztę Polską. Część z tej powierzchni zajmą biura. Na potrzeby najemcy Panattoni przygotował również rampę boczną i pomieszczenie sortowni. Obie firmy współpracowały już w ramach Panattoni Park Białystok. Poczta Polska wynajmuje powierzchnie w tamtejszym magazynie.

Obecnie deweloper znajduje się na ostatniej prostej budowy Panattoni Park Kalisz – pierwszego kompleksu multi-tenant z powierzchnią klasy A w drugim największym mieście w regionie.

W ramach dwóch budynków firma dostarczyła 35 tys. mkw. i jednocześnie  potwierdza potencjał Kalisza jako atrakcyjnej alternatywy dla Poznania w granicach Wielkopolski. Możliwości tej lokalizacji dostrzegła również Poczta Polska S.A., która wynajęła blisko 4,5 tys. mkw., z czego ponad 650 z nich zajęły biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

To kolejna już współpraca obu firm. Wcześniej Poczta Polska wynajęła ponad 5 tys. mkw. w ramach Panattoni Park Białystok, które pozwoliło m.in. na rozwój usług e-commerce’owych.

- Nasza kolejna współpraca z Poczta Polska S.A. potwierdza, jak ogromne znaczenie dla usług pocztowych i kurierskich ma rozwój rynków wschodzących. Dostarczając powierzchnie bliżej miast, które jeszcze parę lat temu pozbawione były magazynów klasy A, umożliwiamy sprawniejszą obsługę klienta końcowego. Lokalizacje takie jak: Kalisz, Białystok, Lublin, czy Siedlce to już nie przyszłość, a teraźniejszość sektora magazynowego, dlatego nie dziwią kolejne w pełni skomercjalizowane parki – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni.

Park w Kaliszu to dogodna lokalizacja i elastyczne warunki kształtowania magazynów

Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch budynków klasy A, który powstaje zgodnie z formułą Small Business Units (SBU), a dzięki projektowi umożliwiającemu elastyczne kształtowanie modułów, jego najemcami mogą być zarówno firmy z sektora produkcyjnego, jak i logistycznego.

W ramach budynków, klienci mogą skorzystać z segmentów już od 1 380 mkw. Park wyróżniają również warunki kształtowania powierzchni magazynowych i biurowych. Kompleks położony jest w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej Kalisza, 6 km od jego centrum, co pozwala na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach.

Obiekt znajduje się w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12, która biegnie równoleżnikowo od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainą. Ponadto 2,5 km od kompleksu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin.