Pod względem wolumenu powierzchni przemysłowej region łódzki znajduje się w pierwszej trójce w kraju, a na koniec trzeciego kwartału br. uplasował się również w pierwszej trójce pod względem największej aktywności deweloperskiej w Polsce - co siódmy metr kwadratowy przypadł na ten region.

"W 2021 r. Łódź zajęła pierwsze miejsce w Indeksie Percepcji Miast Przyjaznych Biznesowi i została uznana za najbardziej przyjazne dla biznesu miasto powyżej 200 000 mieszkańców w Europie Środkowo-Wschodniej, wyprzedzając 99 konkurencyjnych miast. Aglomeracja pozostaje atrakcyjna dla wielu branż wykorzystujących nowoczesne powierzchnie magazynowe, logistyczne i produkcyjne", mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer - Poland w Panattoni. "Niedawno rozpoczęliśmy budowę Panattoni Park Łódź West II, jednego z największych projektów w zachodniej części Łodzi. Teraz otrzymaliśmy 25 mln euro finansowania na pierwszy etap inwestycji. Dziękujemy mBankowi za zaufanie i cieszymy się, że nasze projekty mogą przyczynić się do dalszego rozwoju biznesu w tym dynamicznie rozwijającym się regionie" - dodaje.

Budowa pierwszego budynku już się rozpoczęła. Obecny etap będzie obejmował 51 000 mkw., z czego 32 000 mkw. zajmie Rohlig Suus, polski operator logistyczny o międzynarodowym zasięgu. Nowe centrum umożliwi Rohlig Suus potrojenie zdolności operacyjnych w regionie, a także pozwoli firmie rozszerzyć zakres oferowanych usług. Docelowo park ma składać się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 84 000 mkw.

Rohlig Suus docenia przede wszystkim lokalizację, a także liczne rozwiązania mające na celu poprawę ekologii i samopoczucia pracowników, które mają zostać potwierdzone certyfikatem BREEAM. W ramach inwestycji zainstalowane zostaną panele słoneczne, czujniki światła dziennego i system BMS, a najemcy będą mogli korzystać z kranów i armatury sanitarnej oszczędzającej wodę oraz niskoemisyjnego ogrzewania gazowego.

Panattoni Park Łódź West II znajduje się przy ul. Langiewicza, w pobliżu drogi S14, która łączy autostradę A2 (Warszawa - Łódź - Poznań - Berlin) z drogą ekspresową S8 (Białystok - Warszawa - Łódź - Wrocław). Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2024 roku.

źródło:property-forum.eu