Park składa się z dwóch hal, w których swoje operacje logistyczne prowadzą międzynarodowe firmy z branży zarządzania łańcuchami dostaw - DHL Supply Chain oraz Arvato. Większa hala to obiekt BTS (Built-to-Suit) przygotowany dla DHL Supply Chain do obsługi procesów logistycznych dla platformy modowej Zalando. Centrum dystrybuuje produkty na rynki europejskie, w tym do Polski i Niemiec.

Kolejna udana transakcja Panattoni

Sprzedaż Panattoni Park Poznań XI to kolejna znacząca transakcja sfinalizowana przez Panattoni w krótkim czasie. W marcu tego roku deweloper sprzedał również Panattoni Park Wrocław West Gate.

„Zrealizowane transakcje potwierdzają wysoką jakość produktów inwestycyjnych oferowanych przez Panattoni” - komentuje Michał Stanisławski, Dyrektor ds. Sprzedaży Aktywów w Panattoni. „W obu przypadkach mamy do czynienia z nowoczesnymi, doskonale zlokalizowanymi parkami przemysłowymi, które stanowią atrakcyjną inwestycję dla międzynarodowego kapitału. Zainteresowanie ze strony wyspecjalizowanych inwestorów dowodzi solidnych fundamentów polskiego rynku i sprzyja realizacji strategii wzrostowych.”

Panattoni Park Poznań XI posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a w kategoriach „Woda”, „Odpady” oraz „Zdrowie i Komfort Użytkowników” uzyskał najwyższą notę Outstanding. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, zużycie wody w obiekcie udało się ograniczyć o ponad 60%, a zużycie energii o 18% w porównaniu do standardowych budynków. Obiekt i jego otoczenie zostały przygotowane z myślą o zachodzących zmianach klimatycznych w dłuższej perspektywie.

W ubiegłym roku Panattoni sfinalizowało w Polsce sprzedaż 12 parków o łącznej wartości około 500 mln euro. Stanowi to ponad 50% udziału dewelopera w krajowym wolumenie transakcji na rynku nieruchomości przemysłowych.