Kompleks w Uniejowie to międzynarodowe centrum działalności K-Flex. Jej produkty docierają do tak odległych miejsc jak Chile czy Australia. Rozwój działalności spowodował rosnące zapotrzebowanie firmy na powierzchnię przemysłową. Zaledwie pół roku po uroczystym otwarciu szóstego budynku kompleksu, Panattoni rozpoczął prace nad kolejnym, tym razem o powierzchni 19 570 m kw. oraz 335 m kw. powierzchni biurowej.

"Dziesięć lat współpracy Panattoni i K-Flex pokazało, że jest to niezwykłe partnerstwo - 120 000 m kw. dostarczonej powierzchni, siedem budynków, rosnąca produkcja i logistyka, a przede wszystkim wysoki poziom zaufania i wzajemnego zrozumienia, który umożliwił realizację najbardziej ambitnych projektów" - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający Panattoni BTS i dodaje: "Historia naszej współpracy to także historia rozwoju Panattoni BTS. Dziesięć lat temu dział dopiero budował swoją markę, a dziś mamy ogromne doświadczenie i portfolio ponad 100 zrealizowanych projektów w całej Europie Środkowo-Wschodniej".

"To prawda, że K-Flex Polska rozwija się w błyskawicznym tempie. W 2010 roku rozpoczęliśmy działalność w budynku zaadaptowanej cegielni, a dziś dysponujemy 60 000 m kw. powierzchni produkcyjnej oraz 30 000 m kw. powierzchni magazynowej. Współpraca z Panattoni utwierdziła nas w przekonaniu, że budynki oddane do naszego użytku spełnią wszystkie nasze najwyższe wymagania. Wzajemny szacunek i zaufanie okazały się kluczem do naszego wspólnego sukcesu" - mówi Bartłomiej Gröbner, dyrektor zarządzający K-Flex Polska.

Najnowszy projekt powstaje w odpowiedzi na rosnące wymagania w zakresie produkcji wyrobów firmy. K-Flex w ostatnich latach stał się europejskim liderem w produkcji izolacji gumowych i polietylenowych. Ponadto firma rozszerzyła swoją produkcję o taśmę aluminiową i planuje wejść na rynek ogrzewanych podłóg. "K-Flex stale inwestuje w swoją linię produkcyjną. Nie oznacza to tylko nowych budynków, ponieważ firma przekształca również swoją powierzchnię magazynową, dlatego potrzebuje więcej budynków do przechowywania swojej gamy produktów. Panattoni jest w stanie szybko odpowiedzieć na te potrzeby", mówi Krzysztof Czekalski, BTS Development Director w Panattoni.

Wybierając dziesięć lat temu Uniejów, K-FLEX zyskał doskonałą lokalizację. Kompleks znajduje się zaledwie 10 minut jazdy od autostrady A2, a w 2019 roku centrum stało się częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowy budynek ma przejść certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja będzie przygotowana pod instalację paneli słonecznych. W pobliżu budynku z powierzchniami biurowymi i socjalnymi powstaną dodatkowe tereny zielone, a dodanie zatok autobusowych ułatwi pracownikom dojazd do pracy. Budynek ma być również wyposażony w rurociąg LNG, co pozwoli na optymalizację kosztów energii. 

źródło:property-forum.eu