"Wrocławski Kampus znajduje się w centrum jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie. Międzynarodowe firmy wybierają tę strategiczną lokalizację, ponieważ zależy im na możliwości łatwego dotarcia do wielu rynków europejskich, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych, które nadal oferuje Polska. Bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8 otwiera dostęp do niemieckiej i austriackiej bazy klientów, która liczy ponad 100 milionów osób. Każdy region o tak dużym potencjale będzie miał ogromne zapotrzebowanie na powierzchnię przemysłową, dlatego tworzenie kolejnych klastrów biznesowych, takich jak Wrocław Campus i Wrocław South Logistics Hub w Magnicach, jest tylko kwestią czasu", mówi Damian Kowalczyk, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni.

W pobliżu Wrocław Campus znajdują się budynki firmy Amazon oraz kompleks koreańskiej firmy LG, w którym znajduje się m.in. największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych.

Kolejny budynek w Panattoni Wrocław Campus powstanie zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju i będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Klienci będą mogli korzystać z inteligentnych systemów zarządzania energią, armatury sanitarnej ograniczającej zużycie wody oraz systemu wentylacji mechanicznej z wysokiej klasy filtrami. Deweloper ma również stworzyć teren zielony z meblami zewnętrznymi wykonanymi z ekologicznych materiałów, a także zapewnić stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Przestrzeń biurowa ma zostać zbadana pod kątem zapewnienia odpowiedniego dostępu do naturalnego światła, a także spełnienia odpowiednich standardów w zakresie akustyki i komfortu termicznego. Prace deweloperskie poprzedziło badanie LCA (Life Cycle Analysis).

Pierwszy etap Panattoni Wrocław Campus o powierzchni 185 000 m kw. został zakupiony na początku roku przez P3 w ramach jednej z największych w historii transakcji na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.

źródło:property-forum.eu