Od momentu rozpoczęcia współpracy z Panattoni, Grupa Raben podpisała umowy najmu na ponad 210 000 m kw. i do tej pory wynajęła centra w Trójmieście, Warszawie i Łodzi.  Współpraca ta ma szczególne znaczenie w Wielkopolsce, gdzie pierwsza inwestycja o powierzchni 26 000 m kw. została oddana do użytku ponad dziesięć lat temu. W tym roku operator logistyczny zajął już ponad 12 000 m kw. w miejscowości Swadzim w Panattoni Park Poznań XII. Teraz Raben pobił rekord największej powierzchni wynajętej przez jedną firmę w obiekcie City Logistics, zajmując cały park o powierzchni 44 000 m kw. zlokalizowany przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu. Operator logistyczny ma rozpocząć działalność w City Logistics Poznań III w lipcu 2024 roku.

"Poznań jest jednym z najważniejszych centrów logistycznych w Europie i stanowi pomost między Warszawą a Berlinem. Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze będą interesować się lokalizacjami w tym regionie. Grupa Raben otrzyma nie tylko park, który dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli jej obsługiwać wiele rynków zarówno w Polsce, jak i w Europie, ale także inwestycję zlokalizowaną na obrzeżach miasta, co przyniesie znaczące korzyści w zatrudnianiu pracowników. Poznań stwarza fantastyczne warunki dla rozwoju sektora City Logistics", komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director Panattoni.

Projekt będzie realizowany zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego budownictwa, które mają zostać potwierdzone zarówno certyfikatem BREEAM z oceną "Excellent", jak i certyfikatem FM Global przyznawanym przez największe na świecie stowarzyszenie ubezpieczeniowe z siedzibą w USA. Najemca będzie miał do dyspozycji szereg rozwiązań energooszczędnych i wodooszczędnych, a także wiele innych poprawiających samopoczucie użytkowników. Ponadto, Panattoni zadba o bioróżnorodność obiektu poprzez stworzenie terenów zielonych. 

"Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi nam dalszy rozwój relacji z naszymi wieloletnimi klientami, a także zwiększy możliwości realizacji nowych projektów w kluczowej lokalizacji dla Polski i Europy. Powierzchnia ta nie tylko spełni najwyższe wymagania Grupy Raben w zakresie bezpieczeństwa, operacji i środowiska, ale także uzupełni nasze portfolio w rejonie Poznania o specjalistyczną powierzchnię magazynową dla logistyki miejskiej, a także o przestrzeń do przechowywania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Dzięki nowemu magazynowi będziemy mogli świadczyć kompleksowe usługi logistyczne obejmujące zarówno magazynowanie, jak i pełen zakres usług o wartości dodanej, takich jak usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Ze względu na dobre połączenia naszej sieci dystrybucyjnej z Niemcami i Skandynawią, a także z innymi krajami Europy Zachodniej, być może zdecydujemy się na ulokowanie w Wielkopolsce kolejnych magazynów w Europie Środkowej" - dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionalny Raben Logistics Polska w Poznaniu.

źródło:property-forum.eu