Współpraca Panattoni, LCN i K-Flex - producenta elastycznych materiałów izolacyjnych i akustycznych - trwa od blisko 10 lat i obejmuje 100 000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W ramach kampusu K-Flex deweloper dostarczył sześć budynków, z których cztery zostały sfinansowane przez LCN Capital Partners - inwestora private equity działającego w Ameryce Północnej i Europie. Firma po raz kolejny wykazała zainteresowanie aktywami dostarczonymi przez Panattoni, a najnowsza transakcja dotyczy zakupu centrum logistycznego o powierzchni 33 000 m2. 

 "Jesteśmy dumni, że możemy wspierać K-Flex w krytycznym momencie na rynku, kiedy znaczenie prowadzenia działalności z wydajnych, najnowocześniejszych obiektów zbudowanych zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi jest większe niż kiedykolwiek. Połączenie wysokiej jakości nieruchomości i potencjału do dalszego rozwoju czyni obiekt atrakcyjną inwestycją, dlatego zdecydowaliśmy się na dalsze inwestowanie w K-Flex. Nasza współpraca z Panattoni w Uniejowie była owocna, przynosząc korzyści obu stronom - i liczymy na jej dalsze rozszerzenie w przyszłości" - mówi Ward Stocker z LCN Capital Partners.

"Realizując kolejne obiekty dla K-Flex w Uniejowie, stale doskonalimy nasze i tak już wysokie standardy. Oddane niedawno do użytku centrum logistyczne jest doskonałym podsumowaniem naszej dotychczasowej współpracy, naznaczonej wzajemnym zrozumieniem i dużym zaufaniem. Zadowolenie klienta jest wspaniałą nagrodą za ten projekt, a zainteresowanie i transakcja zakupu przez LCN Capital Partners dodatkowo potwierdza jakość i wartość centrum logistycznego w Uniejowie" - mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS.

Paweł Piasecki, Dyrektor Wykonawczy, Panattoni BTS dodaje: "Jestem zachwycony współpracą z LCN Capital Partners przy kolejnej transakcji finansowania terminowego BTS. Mamy sprawdzone doświadczenie i długoterminową relację, LCN jest również właścicielem 3 innych budynków wynajmowanych przez K-FLEX Polska w Uniejowie. Transakcja ta potwierdza duże zainteresowanie budynkami BTS wynajmowanymi jednemu najemcy w długim okresie czasu. Potwierdza również atrakcyjność struktur inwestycyjnych, w których wszystkie warunki handlowe są z góry ustalone i znane, zwłaszcza w obecnych, niespokojnych czasach na rynkach finansowych. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył nas zespół i liczę na kolejne owocne transakcje z LCN w przyszłości".

Kampus K-Flex znajduje się około 10 minut jazdy od autostrady A2, co zapewnia łatwy dostęp do kluczowych rynków w Polsce i Europie, w tym Łodzi, Warszawy, Poznania i Berlina.

Source:property-forum.eu