Dla kapitału instytucjonalnego kluczowe znaczenie ma koszt finansowania, który w ostatnim czasie zauważalnie spada, poprawiając płynność i pozytywnie wpływając na perspektywy na najbliższe kwartały. Nieruchomości przemysłowe od lat niezmiennie znajdują się w czołówce zainteresowania kapitału, a trend ten systematycznie przyspiesza. Polski rynek, wsparty stabilnymi fundamentami, jest wyjątkowo atrakcyjny na tle Europy. Inicjatywy takie jak inwestycja Intela pod Wrocławiem, wyceniana na ok. 4,6 mld dolarów, dają optymistyczne perspektywy rozwoju w dłuższej perspektywie. Jednocześnie dostępność nowoczesnych nieruchomości wciąż przyciąga inwestorów i najemców poszukujących najwyższej jakości obiektów", komentuje Michał Stanisławski, Head of Asset Disposition w Panattoni.

Panattoni Park Wrocław S8 South znajduje się tuż przy skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą ekspresową S8, co zapewnia łatwy dojazd do centrum z wielu miejsc. Inwestycja znajduje się zaledwie trzy godziny drogi od Berlina i Warszawy oraz pięć godzin od Wiednia. Atrakcyjność inwestycji doceniło czterech najemców, w tym trzech operatorów logistycznych i dystrybutor profesjonalnych rozwiązań chłodniczych.

Panattoni Park Wrocław East ma również podobnie cenioną lokalizację we wschodniej części aglomeracji wrocławskiej. Centrum o powierzchni 24 700 m kw. jest wykorzystywane przez najemców z wielu różnych branż, w tym szklarskiej, AGD i logistycznej. 

Obie inwestycje zostały wyposażone w liczne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju i otrzymały certyfikaty środowiskowe BREEAM.

"Administracyjna stolica Dolnego Śląska wciąż cieszy się zainteresowaniem inwestorów. To właśnie w tym regionie zrealizowaliśmy naszą największą sprzedaż obejmującą budynki o łącznej powierzchni 160 000 mkw. w ramach inwestycji Wrocław Campus, która okazała się również największą sprzedażą nieruchomości w Polsce w tym roku. Sprzedaliśmy również City Logistics Wrocław II na przedmieściach miasta. Sprzedaż kolejnych dwóch parków pokazuje ogromny potencjał tego rynku", dodaje Michał Stanisławski, Head of Asset Disposition w Panattoni.

źródło:property-forum.eu