Region Warszawy odpowiada za prawie 20 proc. wszystkich zasobów powierzchni przemysłowej w kraju, a liczba ośrodków miejskich w samej stolicy stale rośnie. To właśnie tutaj Panattoni zrealizował już pięć inwestycji City Logistics, a także trzy projekty City Logistics Airport w pobliżu Lotniska Chopina w Warszawie. Niedawno deweloper rozpoczął budowę City Logistics Warsaw IX na Targówku, a teraz ruszają prace nad realizacją City Logistics Warsaw VI przy ul. Księżnej Anny.

Nowy projekt, położony zaledwie 7 km od centrum miasta, umożliwi najemcom łatwą obsługę rynku warszawskiego, a także prowadzenie działalności krajowej i międzynarodowej, ponieważ będą mieli dostęp do drogi E67, kluczowego paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego Helsinki z Warszawą, a także do korytarza transportowego łączącego Warszawę z Berlinem.

"Realizacja kolejnego projektu miejskiego w Warszawie pokazuje, jak atrakcyjnym miastem jest Warszawa dla sektora City Logistics. W centrach tych pojawiają się nie tylko powierzchnie logistyczne i magazynowe, ale także laboratoria, działy badawczo-rozwojowe i zaawansowane technologicznie fabryki, które wymagają wykwalifikowanej kadry o określonych kwalifikacjach. Ponieważ Warszawa jest ważnym ośrodkiem akademickim z ponad ćwierć milionem studentów, miasto ma ogromny potencjał", mówi Karolina Przygoda, Associate Leasing Director na Region Warszawa Miasto w Panattoni.

Ze względu na lokalizację miasta, pracownicy mogą łatwo dotrzeć do centrum dzięki przystankowi autobusowemu w pobliżu i dwóm stacjom metra w promieniu 2,5 km. W ramach projektu Panattoni wybuduje wewnętrzną drogę dojazdową, a także wdroży szereg zrównoważonych rozwiązań mających na celu poprawę samopoczucia użytkowników, a także bioróżnorodności lokalizacji i efektywności energetycznej centrum. Dzięki tym działaniom centrum będzie kwalifikować się do certyfikacji BREEAM z oceną "Excellent". Deweloper ma również wykorzystać zieleń ozdobną na terenie obiektu.