Obsługa e-commerce w najlepszym wydaniu - Panattoni wspiera rozwój DHL. Lider polskiego rynku przesyłek krajowych, firma DHL Parcel Polska rozwija swoją działalność w regionie dużych aglomeracji, otwierając dwa centra dystrybucyjne w okolicach Warszawy. Obiekty powstały w Pruszkowie – w ramach Panattoni Park Pruszków III firma wynajęła 8 400 m kw., zaś w Radzyminie, w sąsiedztwie Panattoni Park Warsaw-North powstał obiekt BTS o powierzchni 8400 m kw. Nieruchomości zajmują łączną powierzchnię blisko 17 000 m kw., z czego 900 metrów każdej z nich zajęły dwupoziomowe biura. Oba osiągnęły nietypową wysokość 7,5 m. Długotrwałe umowy najmu na powierzchnie w Pruszkowie i Radzyminie potwierdzają potencjał jaki firma DHL Parcel Polska dostrzega w regionie warszawskim. Wynajmując kolejne obiekty, przedsiębiorstwo reaguje na błyskawicznie rozwijający się polski rynek e-commerce, którego wartość tylko w latach 2018-22 ma wzrosnąć o 6 mld dolarów (wg. raportu Statista Digital Market Outlook)

Cross-dock od Panattoni Europe – funkcjonalność i ekologia. Obiekty dla DHL Parcel Polska w Pruszkowie i Radzyminie zostały w pełni dostosowane do potrzeb najemcy. Aby sprostać funkcjom oraz rozwiązaniom zaplanowanym w budynku, deweloper nie tylko zapewnił ponad 100 bram wjazdowych dla samochodów dostawczych i tirów (w każdym budynku), ale także dostosował powierzchnie budynków do potrzeb najnowszej generacji shoe-sorterów, które stanęły w sercu hal. Dzięki temu np. w Panattoni Park Pruszków III udało się osiągnąć przepustowość sortowania na poziomie 7500 przesyłek na godzinę. To oznacza, że w ciągu miesiąca w obiekcie można przesortować aż 2 250 000 przesyłek, które, ułożone jedna za drugą, pokonałyby odległość dzielącą nowopowstały terminal i centralę Grupy DP DHL w niemieckim Bonn. Jak komentuje Magdalena Bugajło – Dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL Parcel: „To doskonały wynik, który plasuje terminal w Panattoni Park Pruszków III wśród najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych logistycznych obiektów operacyjnych w Polsce i Europie. W DHL Parcel wyznaczamy nowe kierunki w podejściu do infrastruktury operacyjnej. Podczas budowy obiektu korzystaliśmy z najnowocześniejszych technologii, jakie oferuje rynek. Zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nowy, w pełni zautomatyzowany terminal, charakteryzuje nie tylko niezwykle wysoka wydajność, ale również zgodność z polityką proekologiczną firmy”.

Ponadto obiekty spełniły założenia budownictwa zielonego w kontekście ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Dzięki takim rozwiązaniom jak oświetlenie LED, odzysk wody, czy stacje ładowania samochodów elektrycznych, budynki otrzymały certyfikat środowiskowy metodą BREEAM.. Jednak najważniejsze jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 70%. Dzięki temu, w każdym miesiącu pracy, w każdym obiekcie zostanie zaoszczędzone aż po 50 000 KW energii elektrycznej. To tyle, ile potrzeba do zasilenia 1500 samochodów elektrycznych!

Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe zwraca uwagę, że inwestycje przygotowane dla DHL Parcel Polska odpowiadają na dwa kluczowe trendy w gospodarce magazynowej: „Obiekty te są odpowiedzią na gigantyczny wzrost rynku e-commerce. Rosnąca popularność zakupów internetowych zwiększa popyt na nowe centra dystrybucyjne kluczowych firm na rynku przesyłek kurierskich, takich jak DHL Parcel Polska – oraz dodaje - Ponadto obiekty w Radzyminie i Pruszkowie doskonale sprostają wymaganiom klienta dotyczącym budownictwa ekologicznego. DHL Parcel Polska od wielu lat skutecznie realizuje politykę GOGREEN, dlatego inwestycja musiała zostać wykonana z myślą o środowisku.

Blisko Warszawy, Polski i Europy. Na położenie wybudowanych dla DHL Parcel Polska obiektów duży wpływ miała lokalizacja parków logistycznych w regionie warszawskim. Budynek w Pruszkowie powstał w ramach Panattoni Park Pruszków III, a przestrzeń w Radzyminie została zagospodarowana w pobliżu Panattoni Park Warsaw-North. Pierwszy z obiektów zapewnia nie tylko doskonałe połączenie z Warszawą, ale także z zachodnią i wschodnią Europą dzięki położeniu w sąsiedztwie autostrady A2. Bliskość jednej z najważniejszych polskich dróg pozwala także na sprawny transport towarów do najważniejszych ośrodków logistycznych w kraju – Poznania i Łodzi. Doskonałą płaszczyznę zarówno do przewożenia towarów z obiektu do stolicy, jak i transportu krajowego stwarza obiekt w Radzyminie. Odległość 30 km od centrum Warszawy pozwala w krótkim czasie dojechać do miasta, a sąsiedztwo drogi ekspresowej S8 zapewnia idealne połączenie z najważniejszymi ośrodkami w centralnej (Łódź), południowej (Wrocław) oraz wschodniej (Białystok) Polsce.

 

 

Źródło: Panattoni