Dzięki nowemu zakładowi Leviat zwiększy moce produkcyjne, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

Współpraca Panattoni i firmy Leviat pozwoliła nie tylko dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji – podkreśla Marek Foryński, BTS managing director, Panattoni.

W nowej fabryce 36,5 tys. mkw. zajmuje część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia przestrzeni socjalno-biurowej wynosi 3,5 tys. mkw. Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Dzięki niej nasz wyspecjalizowany zespół – około 350 osób - znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce, na czym od samego początku bardzo nam zależało. Kalisz w ostatnich latach stał się również ważnym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim, z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować nasz cel nadrzędny, którym jest zwiększenie mocy produkcyjnych i w razie potrzeby zwiększenie zatrudnienia – komentuje Mariusz Mucha, managing director, Leviat.

Realizacja dla firmy Leviat, to nie jedyna inwestycja dewelopera w drugim największym mieście Wielkopolski. W kwietniu tego roku firma ukończyła I etap Panattoni Park Kalisz, oddając 11 tys. z planowanych 35 tys. mkw. Obiekt realizowany jest według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1 tys. 380 mkw. i może zostać dostosowany zarówno do procesów logistyki, jak i produkcji. Po ukończeniu Panattoni Park Kalisz, łączna powierzchnia dewelopera w regionie Wielkopolski przekroczy 1,1 mln mkw.